Національна поліція відреагувала на спробу мелітопольських козаків створити «народну поліцію»

Національна поліція відреагувала на спробу мелітопольських козаків створити «народну поліцію»

У Мелітополі громадське формування «Мелітопольський курень Запорізького війська» планують у якості «народної поліції» охороняти громадський порядок. Національна поліція заявила, що відповідна діяльність – незаконна. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Голова Мелітопольського куреня Запорізького війська низового Ігор Лисенко повідомив, що його козаки мають намір самостійно патрулювати в селах Мелітопольського району та на держкордоні. За його словами, такі «народні поліцейські» матимуть право складати адмінпротоколи і навіть проводити затримання.

«Ми готуємо формування, що як «народна поліція» здійснюватиме охорону громадського порядку. Такі функції ми виконували й раніше: виїжджали в Крим, Почаїв, Київ, у Мелітополі охороняли громадський порядок на багатьох заходах. Сьогодні ведемо переговори з головою Новенської сільради, Бердянської прикордонної застави», – сказав «отаман» Мелітопольського куреня «Запорізького війська низового» Ігор Лисенко.

Національна поліція у Запорізькій області коментує, що для реєстрації громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону подаються рішення про його створення, підтримане відповідним органом Національної поліції чи підрозділом Державної прикордонної служби України, узгоджене з цими органами положення або статут, інформація про склад керівного органу, а також список членів формування.

Однак курень ніяких відомостей не подавав, тому їх діяльність – незаконна.  Громадський порядок охороняє органи Національної поліції.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі