Надійний компаньойон: як запорізький «ЕЛУАШ» на ремонті доріг заробляє

Надійний компаньойон: як запорізький «ЕЛУАШ» на ремонті доріг заробляє

Улюблена звичка – заробляти на ремонті доріг

Корупційні схеми та "кулуарщина" в стінах державних установ - це теми, які журналісти видання "Факти Запоріжжя" висвітлюють щодня. Сьогодні пропонуємо ознайомитися з тіньовою "лазівкою" КП "ЕЛУАШ" .

За повідомленням системи електронних закупівель «Прозоро» КП «ЕЛУАШ» Запорізької міськради оголосило тендер на закупівлю гранітного відсіву на суму майже 2 млн грн.

           

Участь в пропозиції взяло два учасники: ТОВ «Торгово-промислове підприємство «Тевтон» з пропозицією у 1,97 млн грн  та переможець тендеру ТОВ «Інтер-кабель Юг» із запропонованою ціною 1,96 млн грн.

Однак спробувавши проаналізувати тендерну документацію програма видає помилку, а це означає - документ закодований. 

 Яким чином замовник зміг дослідити та оцінити пропозицію учасника невідомо. Можна припустити, що ці данні представники КП «ЕЛУАШ» та «Інтеркабель Юг» обговорили особисто.  

Зазначимо, вперше «Інтеркабель Юг» виграв тендер КП «ЕЛУАШ» на придбання 25 тис. тонн гранітного відсіву на суму 1,8 млн грн у липні 2018. Ринкова ціна відсіву приблизно 65 грн/т. Виходить, що «ЕЛУАШ» переплатив за відсів 150 тис. грн. Ідентична ситуація із наданою тендерною документацією – з нею неможливо ознайомитись.

У липні 2019 року КП «ЕЛУАШ» оголосило тендер на закупівлю 600 тонн річкового піску. Переможцем став «Інтеркабелю Юг» із запропонованою ціною 100 800 грн (168 грн за тонну). В той час як пошукова система на запит «річковий пісок Запоріжжя ціна за тонну» пропонує від 100-150 грн за тонну. Не складно підрахувати, що «ЕЛУАШ» переплатив майже 11 тис. грн за пісок. І знову та сама історія з наданими на тендер документами – вони закодовані.

Разом із піском «ЕЛУАШ» закупав і щебінь 50 т. фракції 10:20.мм та 300 т. 20:44 мм. І знов-таки переможець та єдиний учасник «Інтеркабель ЮГ». За щебінь КП заплатить 102,9 тис грн. (294 грн за тонну). В той час, як ринкова ціна щебню сягає 260 грн/т. І таким чином переплатили ще 11,9 тис. грн. Крім того, документи закодовані.

Отже, можемо припустити, що КП «ЕЛУАШ» знайшло надійного компаньйона у справі заробітку на ремонті запорізьких доріг.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі