Нардепи із Запоріжжя ініціювали запит на закупівлю вертольотів у "Мотор Січі"

Нардепи із Запоріжжя ініціювали запит на закупівлю вертольотів у 'Мотор Січі'

Народні депутати від партії «Слуга народу» із Запоріжжя та Запорізької області звернулися до Кабміну з проханням збільшити закупівлі українських вертольотів Мі-8МСБ, Мі-2МСБ.

Запит «стосовно державної підтримки вітчизняних авіаційних підприємств» оприлюднили 4 жовтня й розміщений зараз в розділах запитів всіх депутатів, його підтримали.

Депутати вказують на те, що укладена попередньою владою угода з Францією про закупівлю вертольотів Airbus Helicopters SAS суперечить затвердженої Кабміном Стратегії відродження українського авіабудування. У Держбюджеті-2020 планується виділити на закупівлю імпортних вертольотів 4,8 мільярда гривень. Одночасно з цим в Україні виробляють і поставляють у гвардію і ЗСУ вертольоти Мі-8МСБ і Мі-2МСБ, а скоро вже буде сертифікований вертоліт МСБ-2 «Надія», повідомляє ЗЦР.

Нардепи звертаються з пропозицією зменшити прописану в Держбюджеті суму на французькі вертольоти і коштом вивільнених грошей збільшити закупівлі вітчизняних. Двигуни для всіх перерахованих моделей виробляються на «Мотор Січі». Французькі вертольоти зараз поставляються в структури МВС - Держприкордонслужбу та Держслужбу з надзвичайних ситуацій.

Звернення підписали 19 нардепів, з них 7 мають відношення до Запорізької області. Це: Михайло Крячко, Артем Кунаев, Олександр Кабанов, Геннадій Касай (74-й округ), Роман Соха (75-й округ), Сергій Штепа (77-й округ), Марина Нікітіна (82-й округ ).

Ініціатором даного звернення виступив, скоріше за все, депутат від 74-го округу (Комунарський і Жовтневий райони Запоріжжя) Геннадій Касай.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі