Найкращі вчителі України передали свої знання запорізьким філологам

Найкращі вчителі України передали свої знання запорізьким філологам

Для філологів Запорізького національного університету провели унікальні майстер-класи. Їх провели не просто досвдчені лектори, а "найкращі вчителі України та переможці премії Teacher Global Prize.

Зустріч була проведеня 6-го березня на філологічному факультеті ЗНУ у рамках «Школи професійної майстерності майбутніх учителів-словесників», започаткованої доцентом кафедри української літератури Іриною Бакаленко. Проєкт передбачає проведення серії майстер-класів щодо використання інноваційних технологій навчання на уроках словесності з метою професійного становлення студентів як майбутніх учителів-словесників

Цього разу запрошеними гостями «Школи» стали найкращі вчителі України – переможці премії Teacher Global Prize 2018 та 2019 років Олександр Жук та Наталя Кідалова.

Найкращий учитель України за версією премії Teacher Global Prize 2018 року, запорізький вчитель інформатики КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело» ЗОР Олександр Жук провів для майбутніх учителів-словесників майстер-клас «Освітня магія». Далі освітню естафету продовжила вчителька англійської мови, української мови та літератури з Мелітополя, переможниця премії Teacher Global Prize 2019 року Наталя Кідалова майстер-класом на тему «Формувальне оцінювання: застосовувати не можна відмовитися».

Основну частину майстер-класу Олександра Жука складали інтерактивні групові вправи, у яких з радістю брали участь студенти. Інтерактивні вправи, на його думку, допоможуть учасникам тренінгу, а в подальшому при їх використанні у процесі навчання школярів, покращити навички висловлювання власних думок, сприятимуть розвитку креативності та, найголовніше, допомагатимуть формуванню навичок роботи у колективі. Як зазначив сам пан Олександр: «Усе життя ви будете знаходитися у колективі – у робочому, в дружньому, врешті-решт, у родині, тож такі навички є надзвичайно важливими для вашого подальшого життя».

Майстер-клас Наталі Кідалової був присвячений важливій та актуальній темі формувального оцінювання. Пані Наталя запропонувала усім присутнім, після того, як вони дізнаються більше про цю актуальну тему, самостійно поставити кому в назві майстерки: «Формувальне оцінювання: застосовувати не можна відмовитися».

Під час заходу йшлося про особливості формувального оцінювання, про його переваги порівняно з класичним оцінюванням тощо. Також студентів зацікавили новаторські методи роботи на уроці, запропоновані гостею факультету. За словами Наталі, "метою формувального оцінювання є підтримати навчальний поступ учнів, а також – сформувати в дитини впевненість у собі, наголошуючи на її сильних сторонах, а не на помилках, діагностувати досягнення на кожному з етапів навчання". Для кращого засвоєння запропонованої теми на студентів чекала участь у низці цікавих інтерактивних вправ.

Студенти поділились своїми враженнями про майстерки

Завдяки цим зустрічам, ми розширюємо свої знання, дізнаємось нові методики викладання та оцінювання, а головне, змінюємо погляди на деякі речі. Дякуємо вам за цей чудовий день, було дуже цікаво! У майбутньому Я обов'язково стану найкращою вчителькою України премії Teacher Global Prize 20** року, - зазначила студентка 1-го курсу Вікторія Піскун.

6 березня справді відбулася надзвичайна подія у стінах нашого університету. Саме студенти філологічного факультету мали можливість зустрітися зі справжніми майстрами своєї справи – найкращими вчителями за версією премії Global Teacher Prize Ukraine 2018 і 2019 року. Особисто мені, як майбутньому вчителю, обидві зустрічі були надзвичайно інформаційними та по-своєму цікавими, - наголосила філологиня 4-го курсу Вікторія Телятник.

К свою чергу, координаторка «Школи професійної майстерності майбутнього вчителя-словесника» Ірина Бакаленко відзначила, що участь у таких методичних заходах формує професійну компетентність студентів-філологів та є одним із кроків на шляху до вчительської професії.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі