Не бачать реальних проблем: ЗОДА звітує про успіх, поки Мінрегіонрозвитку б’є тривогу

Не бачать реальних проблем: ЗОДА звітує про успіх, поки Мінрегіонрозвитку б’є тривогу

У зв’язку з початком нового навчального року у прес-центрі облдержадміністрації відбувся брифінг.

Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова доповіла про стан справ у галузі середньої освіти. За її словами, мережу закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності у навчальному році складуть 523 школи із загальною кількістю близько 170 тисяч учнів. Зокрема, за підрахунками працівників департаменту, до першого класу прийде 18200 дітей, з 9 класу випуститься майже 14200 учнів, а з 11 класу – 8117 учнів. Крім того, в області ліквідовано шість навчальних закладів середньої освіти, натомість, шість шкіл було реорганізовано перед новим навчальним роком.

У ЗОДА повідомляють, що реформа освіти успішно трансформується, отримуючи нові перспективи розвитку. Так, у Новій українській школі навчатимуться вже 3750 учнів, а кількість філій у новостворених опорних школах зросте до 31. У рамках реалізації «Нової української школи» з’явилися 53 медіатеки, 17 ресурсних кімнат, вісім футбольних полів із штучним покриттям.

Підсумовуючи звіт, Тетяна Озерова зазначила, що попереду ще багато роботи, яка потребує консолідації освітян, органів місцевого самоврядування та батьківської громадськості. Якість і доступність освітніх послуг складається  безпосередньо зі спроможної мережі, освітнього середовища та спроможного педагогічного колективу.

Поки в Запоріжжі продовжують рапортувати про успіх реформи освіти, у Мінрегіонрозвитку б’ють тривогу. Майже половина українських шкіл знаходиться у неналежному стані. Зокрема, 47% шкіл не пристосовані до зимового холоду, а 90% не можуть забезпечити навчання дітям з обмеженими можливостями у повній мірі.

Так, кому чи чому потрібно вірити?

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі