"Не так сталось, як гадалось": Верховний Суд повернув справу про вирубку парку Яланського на повторний розгляд

'Не так сталось, як гадалось': Верховний Суд повернув справу про вирубку парку Яланського на повторний розгляд

Верховний Суд України скасував постанову апеляційного суду та відправив справу вирубки парку Яланського на новий розгляд до суду першої інстанції.

Про це свдчить судова постанова від 30 березня поточного року.

Варто нагадати, що у 2018 році Департамент державної архітектурно-будівничої інспекції у Запорізькій області дозволив фірмі народного депутата Володимира Кальцева проводити підготовчі роботи у парку Яланського. Однак співробітники "Ленд Лівелопмент" одразу розпочали вирубку дерев. Цей випадок спричинив неабиякий резонанс серед місцевого населення Запоріжжя.

Вже за кілька місяців місцеві мешканці будинків, розташованих поблизу парку, подали позов до суду першої інстанції, поскаржившись на порушеня конституційного права на безпечнє довкілля. Однак, і суд першої інстанції, і апеляційний суд відмовили у задоволенні позову. ІЗ цією ж заявою позивачі звернулись до Верховного Суду, посилаючись на неправильне визначення предмету суперечки. При цьому, мешканці вимагали скасувати дозвіл на початок робіт, не витрачаючи час на перевірку його реєстрації.

У свою чергу, Верховний Суд направив висновки попередніх судів на повторний розгляд, оскільки суди не розглянули доводи позивачів щодо порушення конституційного права. Крім того, праворегулючими інстанціями не було вивчено факт правомірності вирубки дерев. Суди не врахували і відповідність вирубки зелених насаджень у населених пунктах встановленим правилам, за якими дерева на ділянці мають бути огороджені, а комунікацію можна прокладати лише на відстані 2,5 метра від насаджень. Не було досліджено і питання впливу на екологію міста, адже будівництво паркувальної зони площею понад 1 гектар може нашкодити стану повітря.

Посилаючись на власні джерела, зазначимо, що Верховний Суд визнав незаконними рішення судді Запорізького окружного адміністративного суду Ірини Батрак та судової колегії Третього апеляційного адміністративного суду в Дніпрі. 

За словами адвоката Дениса Тарасова, який вів відповідну справу,  "за цей час у позивачів з'явились додаткові аргументи та факти на їх користь. А також, відтермінування розгляду справи дає час для розгляду інших 9 справ, які знаходяться в різних інстанціях та з різними предметами суперечки щодо парку Яланського".

Виходить, що усі намагання депутата від фракції "Опозиційна платформа - За життя" Володимира Кальцева - марні. І кошти, витрачені на "громадських позивачів", не допомогли вирішенню справи на його користь. Тепер доведеться знову платити за численні розгляди судової справи.

Цікаво, що Володимир Кальцев вже "перекупив" частину позивачів, які не можуть відкрито відізвати свої позови з міркувань таємничості. 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі