"Не так сталось, як гадалось": запорізьке опитування перетворилось на агітацію?

'Не так сталось, як гадалось': запорізьке опитування перетворилось на агітацію?

Нещодавно на вулицях Запоріжжя відбулось анонсоване Володимиром Буряком опитування щодо формування місцевого бюджету. Акція мала на меті дізнатися громадську думку про розподіл бюджетних коштів і допомогти місцевій владі у розв'язанні проблем. На жаль, від "успішної ініціативи" залишився лише агітаційний шлейф. 

Як повідомляє запорізький журналіст Богдан Василенко, підозра про агітацію з'явилась ще після перегляду анонсу опитування. Володимир Буряк звернувся до містян у стилі Президента України Володимира Зеленського. На жаль, блискуча промова місцевого очільника не звільняє його від питань щодо непотрібних витрат бюджету, роздачі чужих квартир прокурорам і СБУшникам та земельних ділянок фірмам "запоріжсталевських". А ще багато іншого. Тому журналіст вирішив зробити експеримент.

За даними журналіста, він підійшов до одного з намету для опитування, розташованого в Олександрівському районі. У пункті стояла дівчина, яка ставила містянам обіцяні мером питання. Активістка навіть погодилася зачитати анкету на камеру. Перше питання стосувалося позитивних змін у місті за три роки, яке передбачало відповіді "так" чи "ні". Далі, за сценарієм опитування, у журналіста поцікавилися думкою про нестачу інфраструктурних об'єктів, нагальні проблеми міста, стан тротуарів, джерело отримання інформації, боротьбу за екологію, будівництво стадіонів і необхідність зменшення кладовищ у Запоріжжі. Однак найцікавіше було лише попереду.

Згодом дівчина поставила питання про оцінку роботи Володимира Буряка, що, здавалося, не має відношення до формування бюджету. Але далі у пункті почали перераховувати ініціативи міської влади, попросивши виділити з них найкращі. Родзинкою акції стало питання: "Якби вибори мера проходили у наступну неділю, за кого б ви голосували: за чинного міського голову, за кандидата від Зеленського, за іншого кандидата?". Це викликало гостре обурення у Богдана Василенка, проте йому вручили екосумку з тематичним принтом і завершили опитування. 

Проводити соціальні опитування — хороша ідея, але навіть тут місцева влада не змогла пройти повз можливості розв'язати свої проблеми за бюджетні кошти, підкреслює журналіст.

Нагадаємо, що на акцію було витрачено 190 тисяч гривень.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі