Небезпечну хворобу для тварин виявили на острові Хортиця у Запоріжжі: подробиці

Небезпечну хворобу для тварин виявили на острові Хортиця у Запоріжжі: подробиці

На запорізькому острові Хортиця у диких свиней виявлено захворювання африканської чуми. Про це виданню "Факти Запоріжжя" повідомив керівник головного управління Держпродспоживслужби у Запорізькій області Віктор Шершнєв.

Вчора, 26 березня, лісниками на острові було виявлено два трупи диких кабанів. До речі, це не перші подібні знахідки. Останнім часом запорізькі ЗМІ та містяни регулярно повідомляли про кістки та тіла померлих тварин.

"Під час проведення огляду острову Хортиця, лісниками було виявлено два трупи диких свиней. Спеціалісти взяли біо-матеріал та відправили до Дніпрпетровської регіональної лабораторії для обстеження на захворювання африканської чуми", - розповів чиновник.

Вже відомі результати і для запоріжців вони невтішні.

"Наразі ми вже отримали результати аналізу і вони позитивні. Сьогодні на острові співробітники служби знову виявили тіла мертвих тварин. Готується документація щодо оголошення несприятливої зони на острові Хортиця у місті Запоріжжя", - додав керівник Держпродспоживслужби у Запорізькій області.

Уточнимо, що африка́нська чума́ свине́й (африканська гарячка, східноафриканська чума, хвороба Монтгомері) — висококонтагіозна вірусна хвороба свиней, яка проявляється гарячкою, синюшністю (ціанозом) шкіри та поширеними крововиливами (геморрагіями) внутрішніх органів. Недуга належить до списку A згідно з Міжнародною класифікацією заразних хвороб тварин. Для людини африканська чума свиней — безпечна.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі