Не(доступне) житло: як запоріжани залишилися без даху над головою

Не(доступне) житло: як запоріжани залишилися без даху над головою

«Ми стукаємо, але двері нам не відкривають»…

Журналісти видання «Факти Запоріжжя» продовжують висвітлювати проблему, яка склалась навколо учасників програми «Доступне житло».

Два тижні пройшло, як  ми почали розбиратись в даній ситуації, та поки  справа не зрушилася з мертвої точки. Ні органи місцевої, ні обласної ради наразі ніяк не вплинули на ситуацію, і аж ніяк не допомогли людям.

У свою чергу редакція звернулась за коментарем до Запорізької міської ради та Запорізького регіонального управління «Держмолодьжитло». На наш запит міськрада повідомила, що запит повинен бути відносно конкретного документа, а у зв’язку з тим, що ми просимо висвітлити заходи щодо спрямування на виправлення ситуації – нам повідомляють, що це не відповідає закону про доступ до публічної інформації.

Ідентичну відповідь ми отримали й від "Держмолодьжитло", нам запропонували написати запит щодо зустрічі та коментаря, ми це звичайно зробимо, і маємо надію його отримати. Мабуть, дуже складним є проведення аналізу зробленої роботи відносно конкретного напрямку, що не дозволяє посадовим особам донести свою позицію відносно проблеми.

Для довідки:

Відповідно до «Цільової програми забезпечення молоді міста Запоріжжя житлом на 2018-2020 рр.» затвердженої рішенням Запорізької міської ради №54 від 31.01.2018 р. орієнтовний обсяг фінансування програми на 2018-2020 рр. складає 32338, 732 тис. грн

Натомість виникає два питання:

  • Чому міська влада не допомагає містянам  у вирішенні їх проблем (що є основним завданням влади), оскільки боротьба за власні права людей триває з літа.
  • Чи зацікавлена Запорізька міська рада в ефективному використанні бюджетних коштів?  Оскільки кредити на придбання житла у проблемних будинках видають й досі.

До речі на питання: чому ці будинки за програмою «Доступне житло» з невідомим терміном здачі в експлуатацію й досі здаються — відповідь так і не отримали.

Нам дуже шкода людей, які опинились в скрутній ситуації. І шкода, що можновладці не реагують на запити журналістів («четвертої влади»), то що говорити за пересічних громадян. Сподіваємось, що розголос даної проблеми вбереже потенційних учасників програми «Доступне житло» від подібних проблем. Адже ризик залишитись без квартири та з боргами дуже великий.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі