"Немає механізмів контролю": у Запоріжжі розповіли про особливості земельного ринку

'Немає механізмів контролю': у Запоріжжі розповіли про особливості земельного ринку

Представники аграрного сектору та експерти із земельних питань обговорили запроваджуваний ринок землі в Україні. Спеціалісти назвали основні переваги та недоліки земельної реформи.

Організатором дискусії стала ГО "Офіс з земельних питань у Запорізькій області" на чолі з Аскадом Ашурбековим.

Так, попри прийняття Закону в першому читанні громадськість досить слабо ознайомлена з особливостями реформи. Яскравий приклад навів керівник соціологічної компанії IRG Фелікс Хрустальов:

"Восени було проведено соціологічне дослідження. Українцям поставили питання: "Як ви ставитесь до відкриття ринку землі?". На той час 72% респондентів сказали про своє негативне відношення до реформи. Однак ще раніше - влітку - учасники опитування висловлювалися щодо можливості землевласників вільно розпоряджатися землею. Тоді дослідження набрало 50% позитивних відповідей. Як бачимо, громадська думка з цього приводу нестабільна, і людям важко вповні зрозуміти сутність запровадження ринку".

Всі представники місцевого самоврядування, аграрного сектору та обласної спілки роботодавців зійшлися в думці про необхідность дієвого діалогу щодо реформи з залученням нардепів та представників державної влади в регіоні.

Найголовніші елементи законопроекту, які викликають занепокоєння - це концентрація землі до 10 тис. га, можливість продажу ділянок юридичним особам, відсутність фінансової допомоги фермерам в контексті ринку землі. 

За словами аграріїв, вони не виступають категорично проти ринку землі. Вони "за" належні механізми контролю та захисту, які наразі не вибудовані грамотно. Крім того, у запровадженні ринку більш зацікавлені великі підприємства. Однак, державі потрібно стимулювати зміну структури сільгоспвиробництва, а саме розвиток малого та середнього фермерства. 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі