Незаконна вирубка дерев: запорізьке управління лісомисливського господарства пояснило ситуацію

Незаконна вирубка дерев: запорізьке управління лісомисливського господарства пояснило ситуацію

Раніше ми повідомляли про те, що лісничого та майстра лісу одного з лісомисливських господарств у Запорізький області обвинувачують у незаконній вирубці дерев. Згодом до нашої редакції звернулись представники пресслужби Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства, аби пояснити ситуацію.

Так, посилаючись на відомості пресслужби ДБР, повідомлялось про завдання збитків на суму близько 100 тис. грн.

У Запорізькому ОУЛМГ зазначили, що за 2019 рік у кварталі 46 виділі 16 Хортицького лісництва було заготовлено та прийнято на баланс підприємства 59 м. куб. ліквідної деревини. Станом на 01.01.2020 року відповідно до звіту руху лісопродукції на залишку в Хортицькому лісництві знаходилось 28 м. куб. дров’яної деревини твердих порід. Відповідно в січні місяці 2020 року здійснювалось вивезення деревини, яку через несприятливі погодні умови державне підприємство не мало можливості вивезти в грудні місяці 2019 року.

20.01.2020 року під час вивезення залишків деревини об’ємом 1,5 м.куб. на зазначену територію приїхали працівники Держекоінспекції та працівники поліції під час якої вони нібито виявили десятки свіжозрубаних дерев без клейм після чого були складені матеріали на двох осіб, які ніякого відношення до лісництва не мали. Під час складання матеріалів на місці був майстер лісу, лісничий в цей час знаходився в адміністрації державного підприємства задля складання постанови на порушника, якого він піймав 17.01.2020 року за незаконною порубкою дерев.

Також після зазначеної події 21.01.2020 державним підприємством було створено комісію за для проведення раптової перевірки фактичного стану охорони лісі та використання лісогосподарських заходів в Хортицькому лісництві, а саме в кварталі 46 виділі 16, за результатами перевірки було складено відповідний акт, та встановлено всі недоліки.

За результатами перевірки було встановлено що всі зрубані дерева були сухостійні та за діаметрами відповідають матеріалам відводу насаджень, загальна вирубана кубомаса деревини не перевищує кубомасу, яка зазначена в лісорубному квитку, фактична кількість зрубаних дерев перевищувала кількість дерев, яка зазначена в матеріалі відводу на 50 шт. діаметри яких становили 8-10 см. Це перевищення пояснюється тим, що під час відведення дерева які за діаметром на висоті груди менші ніж 8 см не зараховуються в матеріали відводу, але під час роботи видаляються через що їх діаметр на зрубі сягає 8-10 см, також були виявлено декілька пнів без відповідних клейм на самому зрубі.

Після перевірки були винесені догани лісничому та майстру лісу за неналежне виконання своїх посадових обов’язків. Після чого лісничий був звільнений, а майстер переведений на іншу дільницю, ухвал з суду стосовно відсторонення від службових обов’язків зазначених працівників лісництва під час проведення розслідування на адресу підприємство не надходило.

Крім того, на сьогодні жодних матеріалів стосовно незаконної порубки дерев, яку виявили працівники Державної екологічної інспекції та працівники поліції на території Хортицького лісництва державного підприємства на адресу ДП «Запорізьке лісомисливське підприємство» не надходили.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі