Незаконні МАФи отруюють життя запоріжців

Незаконні МАФи отруюють життя запоріжців

В Запоріжжі вже кілька років поспіль не вирішується питання із незаконними МАФами, які встановлюють безвідповідальні підприємці із дозволу міської влади. Доки активісти та пересічні запоріжці ходять від інстанції до інстанції, щоб прибрати вже встановлені перед їхніми вікнами та прямо на зелених газонах кіоски, останні продовжують з’являтися по всьому місту як гриби після дощу. 

Ці споруди часто встановлюються із порушеннями і працюють без належної документації, не тільки псуючи зовнішній вигляд, але й засмічуючи запорізькі двори та інші ділянки. 

До редакції «Факти Запоріжжя» звернулися обурені мешканці будинку по вулиці Запорізька, 6 та прилеглих будинків. На прибудинковій території, прямо на зеленій зоні нещодавно були встановлені два кіоски, один з яких вже працює. Інший, за словами запоріжців, привезли посеред ночі, вочевидь, щоб мешканці багатоповерхівки не могли висловити обурення чи запобігти встановленню.  

Крім того, люди стверджують і це видно з фото, що кіоски не мають належного підводу води та водовідводу. Тож робітників виливати помиї та нечистоти прямо посеред зеленої зони, точніше того,  що від неї залишилося. Автотранспорт підвозить товари до кіоску тротуаром, в той же час пішоходи, особливо діти, які йдуть до прилеглих шкіл та дитсадка, змушені обходити автівки, що становить небезпеку для їхнього життя та здоров’я.  

Місцеві жителі неодноразово зверталися до районної адміністрації по Олександрівському району, міської інспекції з благоустрою, Департаменту архітектури та містобудування Запорізької міськради, концерну «Міські теплові мережі», ПАТ «Запоріжжяобленерго», до міського голови Запоріжжя Володимира Буряка, прокуратуру міста та інші інстанції. 

Зокрема, у зверненнях містян йдеться про те, що МАФи, вага яких становить понад 15 тонн, були встановлені на теплових мережах і червоній лінії, що категорично заборонено. Встановлені тимчасові споруди можуть пошкодити тепломережі, а у разі виникнення аварійної ситуації кіоски швидко демонтувати не буде можливості. Тож, жителі прилеглих будинків ризикують залишитися без теплопостачання на тривалий час. 

Оскільки посадовців відповідають на звернення містян лише відписками, то жителі Запорізька, 6 переконані, що справа в корупції. 

«Не викликає сумніву, що такі узгодження на розміщення цих тимчасових споруд (ТС) можливо було отримати тільки при наявності корупційної складової. Слід також зауважити, що проведення тендеру на отримання права проектування та надання дозволів на встановлення ТС та їх архітектурних типів… не було прозорим, як і сама ідея з цього приводу. При тому, що переможцем стало таке собі ТОВ «Градпроект», яке з дивних обставин знаходиться в одному приміщенні з Департаментом архітектури та містобудування по вул. Зелінського, 3. 

Таким чином замикається порочне коло, в якому: Департамент архітектури та містобудування дає вказівку районним архітекторам погодити встановлення тої чи іншої ТС біля житлових будинків з серйозними порушеннями, потім той же Департамент архітектури затверджує незаконні висновки, а «Градпроект» збирає мзду з кожного підприємця-власника ТС за неправомірно виданий йому пакет документів: паспорт прив’язки, тощо та розподіляє отриману неправомірну вигоду між усіма посадовими особами, задіяними в цій злочинній схемі. Не викликає сумніву, що такий безлад має місце по житловій території усього нашого міста», - зазначається у зверненні ініціативної групи до відповідальних посадовців.

З відповіді голови Олександрівської райадміністрації Валерія Мостового випливає, що міські зазначені тимчасові споруди встановлені із численними порушеннями, і профільний Департамент міськради має вжити заходів для анулювання паспортів прив’язки. 

Проте, попри порушення та складені акти, проблема залишається не вирішеною, а посадовців хитають головою один на одного.

Мешканці Запорізької, 6 намагалися неодноразово зустрітися із мером міста, оскільки його підлеглі питання із незаконними МАФами вирішити не можуть або не хочуть. Але у щільному графіку Володимира Буряка часу на те, щоб зустрітися із обуреними містянами не знайшлося. Водночас, перший заступник мера Сергій Мішок запевнив містян, що питання в процесі розв’язання. 

Скільки часу знадобиться запорізьким посадовцям, щоб прибрати з вулиць, дворів та скверів незаконно встановлені споруди, - наразі невідомо. А тим часом, незаконні кіоски продовжують отруювати життя містян – загрожують безпеці комунікацій, псують зовнішній вигляд міста, забруднюють територію. 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.


Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі