«Ноу-хау» у Запоріжжі: новостворена локація отримала дизлайки

«Ноу-хау» у Запоріжжі: новостворена локація отримала дизлайки

Ми живемо в епоху великих відкриттів, тож не дивиною стало оснащення зупинки в Запоріжжі за 750 тис. грн.

Так, Запорізька міська рада анонсувала про відкриття автобусної зупинки по вул. Ситова, яку обладнали за всіма сучасними стандартами.

«Передбачили паркувальну кишеню для громадського транспорту, зупинний комплекс з сидіннями та навісом, тротуар, урну. Роботи виконували підрядники протягом двох місяців», - повідомляється на сайті відомства.

Втім, «гуманна» ідея не зустріла підтримки у тих, кому доведеться користуватись цим «ноу-хау». В одному з пабліків небайдужі дали оцінку цьому відкриттю:

На проектування та встановлення комплексу з міського бюджету виділили 750 тисяч гривень.

У 2020 році мають обладнати ще 3 таких комплекси по вулиці Європейській.

Ми вирішили переглянути досвід інших міст та ОТГ, які займались реконструкцією зупинкових майданчиків, пропонуємо переглянути цінову політику та їх комфортабельність.

Габіонна зупинка – це металевий каркас із камінням. Фактично це сітка з арматури будь-якої форми та розміру, заповнена природним каменем. Цікаво, що з часом габіонні конструкції не тільки не руйнуються, а зміцнюються. Зазвичай за допомогою габіонів укріплюють береги та схили, але щоб зупинки.

Вартість: 54 тис. грн.

Прозора зупинка сконцентрувалась в Княгинівській ОТГ. Її вартість: 50 тис. грн.

Як повідомляє прес-служба Княгинівської ОТГ, на встановлення 10 прозорих зупинок – з товстого скла і металу виділили 500 тис. грн.

А ось ця красуня, у вигляді книжки, коштувала близько 52 тис. грн.

У Кропивницькому встановили скляну смарт-зупинку вартістю 120 тис. грн. Вона оснащена освітленням, розкладом руху автобусів та тролейбусів. Також у наявності безкоштовний Wi-Fi та USB з виходами для зарядки телефонів. Аби запобігти вандалізму, її також обладнали камерою відеоспостереження, повідомляє Точка доступу.

На Закарпатті встановили зупинковий майданчик, вартістю 165 тис. грн. На ній розміщені інформаційні стенди, розетки, освітлення.

 

Навряд чи хтось сперечатиметься, що зупинка має бути доступною, безпечною, захищати від погодних негараздів та забезпечувати пасажира необхідною інформацією про рух громадського транспорту. Як показує практика інших міст, на зупинкові комплекси можна витратити менше та зробити їх дійсно сучасними.

Цікаво, а скільки коштуватимуть наступні зупинки в Запоріжжі?

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі