Нові правила призначення субсидій: Чи будуть українці платити більше?

Нові правила призначення субсидій: Чи будуть українці платити більше?

20 жовтня Кабінет міністрів змінив правила призначення субсидій. Після затвердження рішення Міністерка соціальної політики Юлія Соколовська повідомила про призначення житлових субсидій, але не згадала про останній пункт, який передбачає зменшення розміру субсидій.

За даними рішення, спрощено отримання допомоги на оплату житлово-комунальних послуг для наступних категорій:

1. Дитячі будинки сімейного типу отримуватимуть субсидію на площу, яка на 50% перевищує соціальні норми.

2. Військовослужбовцям субсидія буде призначена, незалежно від того, чи сплачували вони соціальний внесок останні три місяці.

3. Сім'я, яка придбала причеп отримає субсидію. Але після придбання авто, мотоцикла чи трактора родина не може розраховувати на матеріальну допомогу.

4. Подружжя , яке проживає на території села чи селища міського типу, кожному з яких по 60 років, декларувати дохід лише одного члена родини.

Однак 23 жовтня уряд дав пояснення щодо останнього пункту рішення. Згідно з ним, частка обов'язкового платежу за комунальні послуги з 1 травня наступного року зросте о 20% від доходу сім'ї. Наразі обов'язковий платіж вираховується за такою формулою: середній дохід члена родини/прожитковий мінімум/коефіцієнт*15%=% обов'язкового платежу від загального доходу родини.

Зазначається, що розмір судсидії може змінитися у випадку підвищення прожиткового мінімуму. За словами Міністра соціальної політики Віталія Музиченка зміна відсотка обов'язкової сплати вплине в першу чергу на субсидіантів з найвищими доходами.

Про це повідомляє "Громадське телебачення".

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі