Нові-старі обличчя очолили новий Кабмін: що про них відомо?

Нові-старі обличчя очолили новий Кабмін: що про них відомо?

Кадрові перестановки у Верховній Раді сталися вчора надвечір. Депутати проголосували за відставку прем’єр міністра Олексія Гончарука та відповідно його уповноваженого Уряду та погодили кандидатів на звільнені «крісла».

Відтак, більшість міністрів «нового формату», виявились не такими та й новими, а були вже помічені у складі екс-можновладців.

Очолив новий Кабмін «людина Ахметова» - топ-менеджер компанії «ДТЕК» - Денис Шмигаль.

Кар’єра пана Шмигаля почалась у компаніях  «Львівхолод» та «Бурштинська ТЕС». З серпня 2019 року – за пропозицією президента Володимира Зеленського очолив Івано-Франківську ОДА. Але вже в лютому 2020 року став віцепрем’єром – міністром розвиту громад і територій.

Віце-прем'єр і міністр з питань реінтеграції окупованих територій став - Олексій Резніков, який працював, як адвокат, з тим самим Ахметовим, Пінчуком та Ющенко.

У 1991 році закінчив юридичний факультет Львівського державного університету імені Франка та пішов у великих бізнес.

Перша справа Резнікова – брокерська компанія «Галицькі цінні папери», в якій він став співзасновником.

З 1994 року – адвокат. Ще за шість років – засновник компанії «Правіс», яка після низки злиттів і поглинань отримала назву Magisters.

Починаючи з 2008 року, Олексій Резніков обирався депутатом Київради двох скликань. Причому з 2014 року, пройшовши в Київраду з блоком «УДАР» Віталія Кличка, став ще й заступником міського голови і секретарем Київради.

Упродовж двох років був членом Вищої ради юстиції. У вересні 2019 року Резніков став представником України на переговорах в Мінську. У 2004 році став відомим як адвокат кандидата на посаду президента України Віктора Ющенка у справі про визнання другого туру виборів президента України недійсним та про призначення «третього туру». Той процес Ющенко виграв, і повторне голосування відбулося.

Михайло Федоров залишився віце-прем'єром і міністром цифрової трансформації.

Михайло Федоров до приходу в уряд керував передвиборчою кампанією Зеленського в інтернеті. На посаді міністра займається  «державою в смартфоні». За його керівництва в Міністерстві розробили цифровий паспорт, а також презентували додаток “Дія”, в якому і зберігатимуться цифрові документи українців.

Міністр фінансів — Ігор Уманський

Пан Ігор довгий час працював на державній службі — спочатку у Національному агентстві з питань розвитку та євроінтеграції, а згодом на різних позиціях в уряді.

У 2004-2005 роках працював у Національному банку, у департаменті по роботі з проблемними банками. У 2005-2006 роках — в Укртранснафті (дочірня компанія Нафтогазу) заступником голови правління.

У 2008-2010 роках був заступником міністра фінансів Віктора Пинзеника, після відставки якого менше року виконував обов’язки міністра фінансів.

У 2014-2015 роках працював в уряді Арсенія Яценюка заступником міністра фінансів (Наталії Яресько), згодом був радником президента Петра Порошенка та консультував команду Володимира Зеленського після його перемоги на виборах.

Міністр оборони — Андрій Таран

Андрій Таран — генерал-лейтенант у відставці. Професійний розвідник, працював у 1990-х в головному управлінні розвідки Міноборони, з 2008 по 2011 був заступником керівника цього управління. За другого президентства Леоніда Кучми Таран був військовим аташе в посольстві України в США.

На Донбасі служив з 2015 року. Тарана призначили в спільний центр контролю та координації за припиненням вогню — керівником після генерала Розмазніна. Тоді в санаторії «Соляна поляна» в Соледарі Донецької області, де розміщувався центр, разом працювали українські та російські монітори (СЦКК). Російські спостерігачі покинули Україну в кінці 2017 року. 2015 був непростим роком, а обстріли вздовж лінії фронту доводилося зупиняти, домовляючись з російським генералом та його офіцерами.

На президентських виборах 2019 року Таран очолював виборчий штаб кандидата Ігоря Смешка.

Міністр охорони здоров’я — Ілля Ємець

Підіймати охорону здоров’я України буде дитячій кардіолог та кардіохірург. Він є іменитим лікарем з купою відзнак та досягнень. Ємець першим в незалежній Україні почав робити операції новонародженим із складними вадами серця. Ще запатентував 16 виробів і методик, отримав кілька нагород.

У 2010 році став лауреатом премії «Гордість країни - 2009» (конкурс, фінансований з фонду Віктора Пінчука) в номінації «Сенсація року». Нагороду йому вручав Микола Азаров — тодішній прем`єр та майбутній утікач. А вже через пів року Ілля Ємець став міністром охорони здоров`я.

Тоді до його клініки з візитом приїхав Віктор Янукович і за деякий час призначив його міністром. Саме це зараз Ємцю закидають критики — роботу в уряді Януковича. Щоправда, міністром тоді Ілля Ємець пробув усього п`ять місяців — з 21 грудня 2010 по 17 травня 2011.

З посади він пішов зі скандалом. Його колеги, тодішні міністри, натякали, що в нього почалися конфлікти і з Азаровим, який робив йому публічні зауваження, і всередині Міністерства. Тепер Ємець пояснює, що то було «принципове» рішення. І те, що він сам написав заяву на звільнення, допомогло йому уникнути люстрації. Тоді він на посаді міністра взяв відпустку і поїхав на тренінг за кордон. Коли повернувся — подав у відставку, пояснивши це лише тим, що деякі його кроки не сподобалися вищому керівництву.

Ще три місяці тому, в листопаді 2019 року, Ілля Ємець не бачив себе на посаді міністра і на запитання журналістів відповідав, що більшу користь може принести як практикуючий хірург.

Міністр Кабінету міністрів — Олег Немчінов

Починав свою політичну кар’єру новий міністр з громадської діяльності. У 1990-х очолював Львівську філію Української студентської спілки, згодом — Львівську міську організацію “Молодий Рух”. У 2005 році став членом Центрального проводу Української народної партії, був президентом Федерації легкої атлетики Львівської області. У 2016 став членом Комісії розвитку ФЛАУ.

Паралельно з цим Олег Немчінов працював у Львівській міській раді у відділі роботи з молоддю, за сумісництвом викладав у Львівському професійно-технічному училищі та був помічником народного депутата України Олександра Гудими.

Немчінов також працював у Львівській обласній державній адміністрації та у Львівському університеті державного управління. У 2006-2010 роках був депутатом Львівської облради. З січня по лютий 2016 брав участь у війні на Донбасі, а з червня 2016 по січень 2017 керував Військово-цивільною адміністрацією в селищах Комінтернове, Водяне, Заїченко Волноваського району Донецької області. У 2017 році був державним секретарем Міністерства молоді та спорту України, а до цього працював у Держприкордонслужбі.

Міністр закордонних справ став - Дмитро Кулеба

В уряді Олексія Гончарука Дмитро Кулеба став віцепрем’єром із питань євроінтеграції . Він ініціював відкриття системи «Пульс угоди», яка з 2017 року відстежує виконання Україною зобов’язань за угодою про асоціацію з Євросоюзом. А ще він передав до НАТО прохання про надання Україні статусу партнера розширених можливостей. У публічному просторі Кулебу на посаді віцепрем’єра майже не критикували.

Із 2003 року почав дипломатичну кар’єру: сім років працював у Постійному представництві України при міжнародних організаціях у Відні (на цю ж тему захистив кандидатську дисертацію) і ще три — в Секретаріаті глави МЗС, де опікувався питаннями іміджу України за кордоном.

Кар’єру в МЗС Кулеба ненадовго перервав, очоливши фонд культурної дипломатії UART. У 2014-му, після анексії Криму, повернувся в МЗС на посаду посла з особливих доручень, де відповідав за комунікаційну політику відомства. Із 2016 по 2019 рік очолював Постійне представництво України при Раді Європи.

Міністр з розвитку громад і територій — Олексій Чернишов

Міністр Чернишов очолював Київську обласну державну адміністраціїю - це був першим досвідом роботи його у владі. Раніше він займався лише бізнесом. Із останнього — заснував інвестиційно-девелоперську компанію Eastgate Development та інвестиційну компанію VI2 Partners, а також Kyiv Vision Foundation, яка займається залученням інвестицій та підтримкою культурних проєктів.

Міністерка соціальної політики — Марина Лазебна

Народилася на Київщині в селі Пісківка Бородянського району.

У 1998 році закінчила Київський державний університет імені Шевченка за спеціальністю «економіст – менеджер».

Через два роки Марина Лазебна вже працювала в Мінекономіки: провідним спеціалістом управління соціальних прогнозів та економічної експертизи. Невдовзі очолила відділ пенсійної реформи у Мінекономіки.

З 2003 року – на посадах головного спеціаліста в «соціальних» управліннях Секретаріату Кабінету міністрів України, де була призначена головним спеціалістом Управління стратегії реформування соціальних відносин, а згодом – головним спеціалістом Управління соціальної політики та праці.

У 2011 році очолила Департамент праці та зайнятості Мінсоцполітики в уряді Азарова.

А 20 травня 2013 року тодішній президент Віктор Янукович призначив її головою Державної служби зайнятості України. Пропрацювала вона там менше ніж рік: після перемоги Революції гідності цей орган розформували.

Відтоді Марина Лазебна – ФОП, який надавав послуги з «консультування з питань комерційної діяльності й керування».

Але вже в серпні 2019 року виграла конкурс за право очолити Державну соціальну службу України. У жовтні вона звільнилася з посади за власним бажанням. На посаду її призначав Володимир Гройсман, в останні дні роботи прем’єром, звільняв – нещодавно призначений Олексій Гончарук.

Міністр молоді та спорту — Вадим Гутцайт

Пан Гутцайт брав участь у трьох Олімпіадах — у 1992, 1996 і 2000 роках. В 1992 році, виступаючи в складі Об'єднаної команди (фактично збірна СРСР, який незадовго до того розпався) він завоював командне “золото”.

Був наставником української команди шаблісток, яка завоювала золоті медалі на Олімпіаді у Пекіні.

Балотувався у народні депутати від партії «Слуга народу» на позачергових парламентських виборах 2019 року під номером 81 у списку, але у результаті знявся з перегонів.

З 2018 року працює директором Департаменту молоді та спорту Київської міської державної адміністрації.

Очолює Федерацію фехтування України.

Міністром внутрішніх справ так і залишився, не змінний - Арсен Аваков

Він обійняв свою посаду ще у 2014 році за Арсенія Яценюка, «пережив» на ній Гройсмана та Гончарука і тепер забронював місце і в уряді Дениса Шмигаля. Подейкували навіть, що він може стати одним із віцепрем’єрів, але він залишається «простим» міністром.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі