Новий податок для українців – за що доведеться платити

Новий податок для українців – за що доведеться платити

Заплатити доведеться навіть, якщо ви продали в мережі свої особисті речі

З 28 квітня в Україні починають діяти нові правила ідентифікації платників і тих, хто отримує платіж. Для громадян, які користуються послугами онлайн, нічого не зміниться.

Як пише профільне видання «Бухгалтер911», зміни у деякі процеси вносяться через набуття чинності закону «про запобігання та протидію відмивання доходів, одержаних протизаконним шляхом». Зокрема, згідно з вимогами нового закону, оновиться і перелік даних, який буде надаватися необхідним інстанціям про платника та отримувача коштів.

Проте у ЗМІ з’являлася інформація, що фактично такі «оновлення» зупинять виконання фінансових операцій онлайн – як то переказ коштів, сплату за комунальні послуги, оплату товару чи послуги онлайн. Українців зобов'яжуть платити новий податок за послуги банку. Так, якщо громадянин України отримує гроші на картку, подарунки у вигляді нерухомості, ТЗ від людей, які не є близькими родичами, то до 1 травня 2021 року такі доходи доведеться зазначити в податковій декларації та до 1 серпня сплатити податок: за грошові кошти – 18% податку + 1,5% військового збору; за нерухомість або автомобіль – 6,5%.

Крім того, податок сплачується у разі, якщо дохід трудовий, інвестиційний, від продажу нерухомості (будь-якої, навіть тієї, яка була в користуванні), сімейний, а також державно-соціальний.

Заплатити доведеться навіть у тому випадку, якщо ви продали в мережі свої особисті речі, оскільки це теж вважається прибутком, пишуть у Telegram-каналі "Адвокат права".

При цьому якщо на банківську картку надходить тільки зарплата, лікарняні, премії, кошти на відрядження, то податок зобов'язується сплатити роботодавець. Однак в інших випадках – кошти обов'язково треба зазначити в податковій декларації.

Радує тільки те, що знімати податок з погашеної заборгованості не можна і такі банківські операції вносити в декларацію не потрібно. Варто лише вказати в трансакції платежу, що це кошти для боргу.

Фахівці вже запевнили, що це – неправда. Усі ці функції залишаються доступними, і люди, що ними користуються, не відчують змін при їх виконанні.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі