Новопризначений прокурор Запорізької області мріє про пенсію?

Новопризначений прокурор Запорізької області мріє про пенсію?

У Запорізькій області з’явився новий прокурор Калюга Володимир Олександрович, про це повідомляє портал «Акцент», посилаючись на власні джерела.  

Наше видання вирішило розповісти про персоналію детальніше.

Де здобув освіту?

У 1997 році закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого, за спеціальністю «Правознавство»

Після закінчення навчання здійснював професійну діяльність в органах прокуратури Харківської області на різних прокурорських посадах прокуратури Куп'янського району, обіймав посаду Куп'янського міжрайонного прокурора, керівника Ізюмської місцевої прокуратури.

Останнє місце роботи пана Калюги – Харківська місцева прокуратура № 5, де він обіймав посаду керівника з 2018 року (обслуговувала Комінтернівський та Червонозаводський райони Харкова).

Наказом Генеральної прокуратури України від 26 листопада 2019 року № 487к призначений прокурором Запорізької області.

Що накопичив?

Згідно з декларацією за 2018 рік Володимир Олександрович має:

  

У січні 2019 року Володимир Калюга задекларував придбання автомобіля Subaru Forester 2018 року випуску, вартістю 889 742 грн.

Про рівень компетентності нового прокурора може свідчити той факт, що Володимир Калюга з 2016 року вів судову тяганину з Куп'янським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду щодо призначення йому пенсії за вислугою років та програв справу.

Суть  справи  полягала у тому, що у 2016 році прокурор Володимир Калюга в судовому порядку намагався зобов’язати Куп'янський Пенсійний фонд призначити йому пенсію за вислугою років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991р. У зв’язку з тим, що на час звернення до Пенсійного фонду зазначений Закон вже втратив чинність у зв’язку із прийняттям Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 р., (який набрав чинності 15.07.2015 року), за яким для призначення пенсії за вислугою років необхідно мати 23 роки, а Володимир Калюга мав вислугу лише 21 рік 10 місяців, у призначенні пенсії йому було відмовлено.

Хронологія:

  • - 30.12.2016 р. Куп'янський міськрайонний суд задовольнив позовні вимоги;
  • - 27.02.2017 р. Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду скасувала постанову Куп'янського міськрайонного суду. Прийнято нову постанову,         якою відмовлено в задоволенні адміністративного позову Калюги  до Куп'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області;
  • - 29.03.2017 р. Вищий адміністративний суд відмовив у відкритті касаційного провадження на постанову Харківського апеляційного адміністративного суду                 від 27.02.2017 р. у справі за позовом Калюги  до Куп'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про визнання   дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

Як ми бачимо, Володимир Калюга так хотів на пенсію, що навіть зміг вплинути на суддю Купянського міськрайонного суду Харківської області Литвинова А.В., який виніс неправомірне рішення щодо задоволення позивних вимог прокурора до Пенсійного фонду. Нагадаємо, Володимир Калюга понад 15 років працював у прокуратурі Куп’янського району, ймовірно міг мати необхідні зв’язки з суддями району.

З постановою колегії суддів Харківського апеляційного адміністративного суду Володимир Олександрович не погодився, подав до Вищого адміністративного суду касаційну скаргу, яку було відхилено у зв’язку з тим, що згідно з частиною десятої статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, судове рішення апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.

Нам дивно, що професійний юрист не ознайомився з нормами адміністративного судочинства перед тим як оскаржувати постанову Харківського апеляційного адміністративного суду. Також не зрозуміло навіщо призначати на таку відповідальну посаду людину, яка так прагне потрапити на пенсію.

Крім того, дружина Калюга Ольга Олександрівна також працює в органах прокуратури на посаді прокурор відділу організаційного та правового забезпечення прокуратури Харківської області.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі