«Новоспечений» перший заступник голови Запорізької ОДА: зв’язки та кулуарні домовленості

«Новоспечений» перший заступник голови Запорізької ОДА: зв’язки та кулуарні домовленості

Новопризначений перший заступник голови Запорізької облдержадміністрації офіційно ще не перейняв службові повноваження, а вже викликав зацікавленість у медіапросторі.

Крім того, місяць тому ми повідомляли, що на зустрічі голови ЗОДА з народними депутатами, ексмер Мелітополя Сергій Мінько запропонував призначити одним із заступників голови облдержадміністрації Івана Федорова, який раніше був його помічником. Виходить, що пан голова прислухався до поради Мінька.

Відповідно редакція видання «Факти Запоріжжя» вирішила більше дізнатись про персоналію Івана Федорова.

Згідно з бібліографічною довідкою на сайті Київської міської державної адміністрації, з січня 2010 по травень 2013 рр. займав посаду директора ПП «Центр комп’ютерної томографії», з 2012 по 2014 рр. – приватний підприємець. З травня 2014 по серпень 2019 займав посаду заступника  міського голови з питань виконавчих органів Мелітопольського міськвиконкому, на якій займався питаннями комунальної, архітектурної та будівельної сфер.  З серпня і дотепер займає посаду директора Департаменту транспортної інфраструктури Київської міської державної адміністрації.

Крім того, Іван Федоров вів активну політичну діяльність з 2010-2015 роки. Зокрема, був депутатом Мелітопольської міської ради. У 2016 році в інтерв’ю для видання «Местные вести» пан Федоров зауважив:

«У «дорослу» політику в 2009 році мене запросив мер Дмитро Сичьов. Мій батько був депутатом міської ради, я допомагав йому в роботі на окрузі. У мера з батьком були дружні відносини. Дмитро Вікторович запропонував мені балотуватись у міську раду». 

У 2010 Федоров разом з Мінько приходять у міську раду, з того часу і почалась їх міцна дружба.  З 2015 по 2019 рр. був депутатом Запорізької обласної ради.     

Та не все так солодко було в діяльності Федорова. У 2017 році Владислав Марченко звинуватив бюджетну комісію, членом якої тоді був Іван Федоров, у скоєнні кримінального правопорушення – перевищення влади та службових повноважень. 7 серпня 2017 року комісія підготувала та направила до облдержадміністрації два проекти про виділення та перерозподіл субвенцій на суму 709,6 млн грн. Однак, в цей період голова комісії Сергій Ткаченко перебував у відпустці, тож підписати жодні документи не міг. А Марченко заявив, що комісія взагалі не проводилась. Натомість Федоров заявив, що в роботі комісії існує практика погодження проектів рішення у телефонному режимі та за допомогою електронної пошти.          

Неодноразово Федорова звинувачували і у корупції на посаді заступника голови міськради Мінька. Прикладом цього, є заява депутатів Мелітопольської міської ради VII скликання до ГУНП в Запорізькій області, прокуратури, НАБУ та ДБР щодо вчинення кримінального правопорушення головою Мелітополя та його найближчого оточення. У якому наводяться низка фактів про незаконні звільнення та призначення, невиконання судових рішень, поділ комунальної власності та інше. До прикладу, одним з фактів є передача комерційній структурі у власність 25 будинків комунальної власності, розташованих у Кирилівці на березі Азовського моря, всього за 40 000 грн.        

Також Мелітольським ГУНП в Запорізькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42017081280000224 від 22.12.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України за фактами незаконного проведення посадовими особами виконавчих органів Мелітопольської міської ради процедур закупівель за бюджетні кошти та перерахування бюджетних коштів на адресу ПП «АБЗ» за виконання робіт з реконструкції каналізаційних колекторів та мереж.

Мелітопольським ВП ГУНП в Запорізькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42017081280000224 від 22.12.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України за фактами незаконного проведення посадовими особами виконавчих органів Мелітопольської міської ради процедур закупівель за бюджетні кошти та перерахування бюджетних коштів на адресу ПП «АБЗ» за виконання робіт з реконструкції каналізаційних колекторів та мереж. Слідством встановлено, що посадові особи виконавчих органів Мелітопольської міської ради та ПП «АБЗ», у період з липня 2016 по січень 2018 років, за результатами 14 відкритих торгів з реконструкції каналізаційних колекторів у м. Мелітополі, уклали фіктивні договори та привласнили бюджетні кошти на загальну суму 70 млн грн. 

Звичайно, кримінальних проваджень та судових рішень на пана Федорова не відкрито, але і про його кришталево чисту репутацію говорити зарано.

Аналізуючи декларацію кандидата на посаду першого заступника голови ЗОДА можна зробити висновок, що людина забезпечена. Він має у власності:

 

Нерухомість:

 

 

житловий будинок 166,8 м2  

2013

1,5 млн грн

земельна ділянка 518 м2  

2013

500 тис.грн

Транспортні засоби:

 

 

TOYOTA CAMRY

 

2018

999,6 тис.грн

BMW X6

2015

1,8 млн.грн

Аксесуари:

 

 

Годинник

2013

140,4 тис.грн

      

За попередній рік пан Федоров отримав заробітню плату у розмірі 411,3 тис. грн., роялті склав 300 тис. грн, за продаж авто отримав 268,1 тис. грн, кредит - 674,6 грн.

Втім оцінити діяльність Федорова на посаді першого заступника голови обладміністрації зможемо вже після його офіційного вступу на посаду.

           

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі