Одіозний начальник філії Бердянського порту декларує люксовий автопарк дружини

Одіозний начальник філії Бердянського порту  декларує люксовий автопарк дружини

У 1824 році генерал-губернатор граф Воронцов відправив експедицію на Азовське море. Її завданням було знайти місце для будівництва нового морського порту. Капітан Критський, який очолював цю експедицію, у своїй доповіді повідомив про кілька можливі місця, але найкращим назвав місце, закрите від моря Бердянською косою.

2 червня 1830 року газета «Санкт-Петербургские ведомости» повідомила про новий південний порт: «... керівництво дозволило нині відкрити Бердянскую пристань 1 червня цього року ... відкриття цієї пристані обіцяє, згодом, великі вигоди не тільки найближчим місцям Катерининській і Таврійській губерніях, а й послужить достатку інших місць». Й ось через довгі-довгі роки таким місцем стали кишені чиновників та посадовців, які очолюють Бердянський філіал державного підприємства Адміністрація морських портів України. Про одіозного директора Бердянського морського торговельного порту Миколу Ільїна, ми вже писали, тепер на черзі начальник філії Олександр Барчан.

Як й для багатьох українців, рік у посадовця якось не задався, крім сумнозвісного коронавірусу, ще однією бідою стала підозра від детективів НАБУ за ч. 2 ст. 364 і ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України - зловживанні службовим становищем, яке завдало збитків державі на майже 2,5 млн гривень.

Крім нього, також затримали ще трьох осіб – заступника начальника порту Віталія Бур'яна, інженера держпідприємства і колишнього директора Дніпровської філії Харківського монтажно-виробничого підприємства «Електропівденмонтаж» Наталію Вдовик.

Слідством встановлено, що вказані особи організували схему, за якою державне підприємство перерахувало комерційній компанії кошти за фактично непоставлене обладнання. Як наслідок, державі було завдано збитків на суму 2,49 млн гривень, що підтверджено висновком судової економічної експертизи. Припускається що «обладнанням» є придбаний автокран вартістю близько 2,4 млн гривень.

21 лютого Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід керівнику філії та колишній директорці комерційного підприємства обрано тримання 60 діб під вартою із правом внесення застави у розмірі 295 та 610 тисяч гривень відповідно.

Прессекретарка САП Ольга Постолюк повідомила, що підозрювані керівники коротати час під вартою не будуть.

"За начальника державного підприємства "Бердянський морський торговельний порт" АМПУ внесли заставу у сумі 295 тис. гривень", - зазначила Постолюк.

Також суд відсторонив від посади пана Барчана, одна на черговому засіданні 24 квітня, суд вирішив не продовжувати цей період.

Таким чином, наразі у філії формально два керівники: Тарас Верніба, з 20 березня тимчасово призначений у зв'язку з відстороненням колишнього керівника, ну, й сам Олександр Барчан оскільки суд не продовжив період його відсторонення від посади.

Тому як чоловік при посаді, пан Барчан повинен був скласти новеньку декларацію за 2019 рік, з якою наразі й познайомимось.

Ділити свої статки начальник філії буде із родиною: дружиною Аліною та двома синами Артемом та Дмитром.

Тож, Олександр Олександрович має дві квартири у спільній власності у Дубно Рівненська область, площею 47.9 квадратних метра та 69 м² відповідно та право мешкання у житловому будинку батьків у Бердянську, площею 202 м².

Дружина посадовця має земельну ділянку у Бердянську, яку придбала у 2019 році, площею – 595 м².

А ось автомобілю у пана Барчана немає, проте його дружина володіє аж 4 автівками: Mercedes-Benz S 550 2008 року випуску вартість якого становить 40 тисяч гривень, однак мінімальна середньоринкова ціна за таке авто складає - 16 200 $. Також мається  Toyota Land Cruiser 100 2006 року, Mercedes-Benz E 200 2012 року, придбана автівка була у 2019 році, одна чомусь декларант суму приховав, однак сума даного авто складає – від 16 тисяч $ та на останок мається, Mercedes-Benz GLE250 2016 року, який теж пані Аліна придбала у 2019 році за 678 589 гривень. Середня ціна авто складає -  55 754,00 $ до 68 983,00 $. За курсом долара у 26,77 гривні, мінімальна сума сягає – 1 492 534 гривень. Напрошується питання навіщо приховувати реальну вартість, якщо у всіх охочих є Інтернет, де будь-яку інформацію можна перевірити.

Щоб обслуговувати люксові авто треба гарно заробляти, тож за основним місцем робити пан Барчан отримує – 537 479 гривень та має подарунок у не грошовій формі – 290 гривень.

Супутниця життя Аліна, має дохід від відчуження рухомого майна – 664 866 гривень, перерахування на картку від чоловіка та батьків – 127 316 гривень. Син Артем зазначає перерахування на картку близькими особами від батька – 1 594 гривень.

У готівці про всяк випадок пан Барчан має 200 000 гривень.

Загальна сума доходів родини складає -   1 млн 619 тис. грн                

Як би тільки знали куди підуть доходи та вигоди від Бердянського порту «Санкт-Петербургские ведомости», мабуть, пошкодували про написане.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі