Офіційно: Скільки заробляють голова та заступники Запорізької ОДА?

Офіційно: Скільки заробляють голова та заступники Запорізької ОДА?

Розмір заробітної плати деяких чиновників викликає сумніви.

Місцевих мешканців завжди цікавить питання про офіційну зарплатню чиновників, адже часто майно посадовців має "захмарну" вартість. Та дійсно, розмір заробітної плати деяких представників «верхівки» облдержадміністрації викликає сумніви. 

Редакція видання "Факти Запоріжжя" звернулася до ЗОДА з проханням надати інформацію про зарплатню голови, заступників та керівника апарату установи за вересень 2019 року. Надісланий документ виявився не без родзинок.

Витримуючи ієрархію посад, варто почати з очільника Запорізької облдержадміністрації Віталія Туринка. Його посадовий оклад за вересень (ред., - з 6 вересня – день призначення) складає 13 531 грн, не враховуючи оплату за дні відрядження у розмірі 845 грн та індексацію – 47 грн. Загальна сума нарахування становить 14 424 грн. Зарплатня Туринка вдвічі менша у порівнянні з його заступниками, але, очевидно, попереднє місце роботи приносило очільнику більший прибуток.

Про це свідчить декларація керівника ОДА, у якій вказано житловий будинок вартістю майже 2,4 мільйона гривень, земельна ділянка, оцінена в 579 000 грн, автомобіль і три дороговартісні годинники. І це ще не все. Віталій Туринок має корпоративні права на три підприємства, кожне з яких принесло йому понад 100 000 грн. 

Варто зазначити, що нещодавно до НАЗК було відправлено заяву, у якій йдеться про підозру голови ЗОДА у корупції.

Найзагадковішою залишається заробітна плата першої заступниці голови облдержадміністрації Елли Слепян, яку нещодавно звільнили із займаної посади. 21 жовтня Офіс Президента погодив пропозицію ЗОДА про звільнення чиновниці. Як нам стало відомо з надійних джерел про своє звільнення Елла Валеріївна дізналася навіть не від Віталія Туринка. 

За вересень поточного року екс-заступниця отримала 84 000 грн, із яких лише 15 540 грн належать до посадового окладу. Таку суму Елла Слепян отримала шляхом надбавки за вислугу років (7 770 грн), премії (4 662 грн), надбавки за інтенсивність праці (13 986 грн) та матеріальної допомоги (42 016 грн).

Хоча у декларації колишньої посадовиці – лише квартира та легковий автомобіль з невказаною вартістю. Як зазначила Елла Слепян у декларації 2018 року, її зарплатня за основним місцем роботи сягає 480 000 грн, а в готівці екс-заступниця зберігає 500 000 грн і 9 000 доларів.

Зазначимо, що Елла Слепян вже була в епіцентрі скандалу з хабарем керівникові УКСу, але встигла «вийти сухою з води». На той час вона обіймала посаду директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА. Після арешту голови УКСу Еллу Слепян терміново звільнили з посади та призначили помічницею ексголови міста Олександра Сіна.

Заробітна плата заступника голови облдержадміністрації Віктора Скоблікова виявилася не такою високою, як у колишньої посадовиці. Варто наголосити, що 7 жовтня чиновник відпрацював свій останній день у ЗОДА. За вересень він отримав 33 917 грн, з яких 12 553 грн припадає на посадовий оклад, 3 012 грн – надбавка за вислугу років, 3 230 грн – оплата за дні відрядження, 3 766 грн – премія та 11 298 грн – надбавка за інтенсивність праці.

Згідно з е-декларацією, у власності родини Віктора Скоблікова чотири земельні ділянки та два житлових будинки, вартість яких не вказана. Крім того, сім’я має два автомобілі, корпоративні права на п’ять товариств та чималу суму грошових активів у кількох валютах. Ексзаступник задекларував 409 126 грн заробітної плати, отриманої за основним місцем роботи.

Заступник голови облдержадміністрації Андрій Антонов за вересень поточного року отримав чималу заробітну плату – 68 547 грн. Посадовий оклад чиновника за названий місяць склав 13 875 грн, але заступник очільника отримав надбавку за інтенсивність праці (12 478 грн), матеріальну допомогу (34 213 грн), надбавку за вислугу років (3 746 грн) та премію (4 162 грн).

Декларація посадовця доволі скромна, оскільки родина Андрія Антонова має лише дві квартири. У документі вказана також заробітна плата, отримана за основним місцем роботи (106 885 грн) та зарплатня з попереднього місця роботи (619 480 грн).

Найменшу заробітну плату, у порівнянні із заступниками Віталія Туринка, отримала керівниця апарату ЗОДА Зінаїда Бойко. Її зарплатня за вересень поточного року не перевищила 30 732 грн. Зазначимо, що посадовий оклад чиновниці становить 11 100 грн, але у вказаному місяці вона отримала премію в розмірі 3 330 грн, надбавку за інтенсивність праці – 9 990 грн, оплату за дні відрядження – 5 500 грн та надбавку за вислугу років – 700 грн.

У своїй е-декларації Зінаїда Бойко вказала земельну ділянку, два службових житла та грошові активи родини (загалом 26 000 доларів). Крім того, чиновниця зазначила свою зарплатню, отриману за основним місцем роботи (453 103 грн), та різноманітні доходи чоловіка.

Наступного разу розповімо про заробітні плати директорів Департаментів Запорізької облдержадміністрації — не проґавте.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі