Операція "Вишенька" під патронатом помічника нардепа Мінька

Операція 'Вишенька' під патронатом помічника нардепа Мінька

Ми продовжуємо знайомство з народними депутатами, які представляють мешканців Запорізького краю у Верховній Раді та їх помічниками.

Так, за даними офіційного сайту Верхової Ради України помічником за трудовим договором на постійній основі нардепа Сергія Мінька є Павло Тімофєєв.

У 2012-2013 роках, коли правоохоронці здійснювали досудове розслідування відносно мера Мелітополя Сергія Вальтера і його заступників Олексія Козлова та Леоніда Василенка, саме Павло Тімофєєв проходив свідком у цій справі.

Матеріалами справи доведено, що посадові особи Мелітопольської міської ради заснувавши Благодійну організацію «Мелітопольське агентство регіонального розвитку» систематично вимагали та отримували хабарі в особливо великому розмірі від керівників підприємств, які на законних підставах, тобто за наявності укладених договорів на перевезення по автобусним маршрутам загального користування, здійснюють перевезення пасажирів у місті Мелітополі.

У період з травня 2011 по травень 2012 рр.. перевізниками Мелітополя на розрахунковий рахунок БО «Мелітопольське агентство регіонального розвитку» були перераховані грошові кошти у сумі 738 869 грн, які надалі були витрачені посадовими особами Мелітопольської міської ради для власної нужди.

Зазначимо, що за даними сервісу Opendatabot, одним із засновників Благодійної організації є Павло Тімофєєв, який за даними декларації 2016 року, обіймав посаду заступник голови правління БО.

Відповідно до пояснень свідків по кримінальному провадженню № 42012080000000001 ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 368, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України, саме Павло Тімофєєв де-факто керував БО «Мелітопольське агентство регіонального розвитку», у нього була печатка організації й Тімофєєв був наділений правом підпису бухгалтерських і платіжних документів. Директор БО Любов Сінєгіна пояснила, що була керівником лише на папері, особисто у неї ніяких документів, пов'язаних з діяльністю даної організації, ніколи не було, вся документація знаходилась у Павла Тімофєєва.

Павло Тімофєєв в судовому засіданні розтлумачив, що він був заступником голови правління благодійної організації «Мелітопольське агентство регіонального розвитку», проводив бухгалтерський облік отриманих та витрачених коштів організації. Одночасно з роботою у Міськвиконкомі він вів справи й благодійної організації. Печатка та первинні документи знаходились у нього. Але він не знав про злочинний умисел групи, а саме про те, що грошові кошти будуть надходити на розрахунковий рахунок БО «МАРР» від підприємств-перевізників як хабарі.

Ось про що розповідають потерпілі:

Так, директором ТОВ «АТП-АСА» у період з травня 2011 по травень 2012 років на розрахунковий рахунок Благодійної організації  «Мелітопольське агентство регіонального розвитку» були перераховані грошові кошти у сумі 345 889 грн.

Директором ПП «Автосвіт» у період з травня 2011 по травень 2012 років на розрахунковий рахунок Благодійної організації «Мелітопольське агентство регіонального розвитку» були перераховані грошові кошти у сумі 70 380 грн із зазначенням платежу, як добровільне пожертвування для проведення статутної діяльності. Зі свого боку чиновники обіцяли приватному підприємцю захист від Державтоінспекції (перевезення пасажирів стоячи) і від Головавтотрансінспекції (порушення ліцензійних умов).

Директор ПП «Транзит» у період з травня 2011 по травень 2012 року на розрахунковий рахунок Благодійної організації «Мелітопольське агентство регіонального розвитку» перерахував 163 200 грн.

Дивно, але після цих подій Павло Тімофєєв залишився працювати у виконавчому комітеті Мелітопольської міської ради, у 2016 році він обіймав посаду начальника управління з внутрішньої політики, взаємодії з правоохоронними органами та з питань запобігання, виявлення корупції і зв’язків з громадськістю, звільнився з посади у вересні 2018 року.

На місцевих виборах 2015 року обраний депутатом Мелітопольської міської ради Запорізької області VII скликання від Партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Той факт, що реквізити благодійної організації «Мелітопольське агентство регіонального розвитку» були надруковані на аркуші, який мав малюнок черешні з листочком, а також те, що директора транспортних компаній між собою назвали цю благодійну організацію «Вишенька» наводить на певні роздуми.

Якщо Вам відомі:

  • 1. факти порушення законів України посадовими особами;
  • 2. факти про корупційні схеми у державних органах, комунальних підприємствах та органів місцевого самоврядування;
  • 3. зловживання службовим становищем посадових осіб.

Звертайтесь до ГО "Справжні дії":

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі