"Острів непотрібних людей": Запоріжани вимагають розмежувати землі Хортиці

'Острів непотрібних людей': Запоріжани вимагають розмежувати землі Хортиці

Мітинг влаштували під час візиту прем'єр-міністра.

Як вже відомо, до Запоріжжя завітав прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, розглянувши проєкт будівництва мостів та зустрівшись із представниками бізнесу. Про приїзд чиновника дізналися учасники місцевого руху «Наш Острів», в результаті чого близько 12 години дня було влаштовано акцію. Організаторкою пікету стала голова руху – Вероніка Калінбет.

Місцеві активісти зібралися біля виїзду з недобудованих мостів, на яких відбулась зустріч Гончарука з керівництвом облавтордору. Учасники руху «Наш Острів» розвернули плакати з написами «Розмежуйте землі Хортиці», «Поверніть жителям Хортиці конституційні права», «Острів непотрібних людей» та «Заповіднику – заповідне, жителям – приватизація».

Серед мітингувальників журналісти видання «Факти Запоріжжя» помітили місцеву активістку Юлію Кудрявцеву, яка розповіла про мету зібрання. За її словами, небайдужі запоріжани намагалися привернути увагу державної влади до проблеми розмежування острова Хортиця.

«Протягом багатьох років у нас лише одна вимога – розмежувати територію житлової забудови на острові Хортиця та заповідної зони. Наразі мешканці позбавлені права на приватизацію квартир. Однак тут постає питання нерівності, оскільки після присвоєння Хортиці статусу національного заповідника деякі жителі острова встигли приватизувати квартири. Далі цей процес заморозився. Але справа не тільки в цьому. Житлова забудова, яка є частиною центрального району міста, не може повноцінно функціонувати, адже, як виявилося, обслуговування території – це нецільове використання коштів», - повідомляє Юлія.

Як зазначає активістка, районна адміністрація не веде жодної системної роботи з інфраструктури. Прибирання також лежить на плечах місцевого населення. За останні півроку мешканці домоглися розчищення проїжджої частини автомобільної дороги в одну сторону, було зроблено ямковий ремонт дороги – центральної частини вул. Наукового містечка. Встановлено освiтлення дороги до навчального комплексу. Цікаво, що мешканцям обіцяли зробити це ще в минулому році на хвилi цiкавостi влади від акцiї з приводу перекриття мостiв, але проєкт реалiзували влiтку цього року, якраз перед парламентськими виборами. Жителі острова органiзували людей i зробили ремонт внутрiшньодворових шляхiв завдяки наданим депутатами району машин. Усьому цьому передувала тривала переписка з районною та мiською владою. I, звiсно, традицiйне перекидання вiдповiдальностi.  

Щоразу за благоустрій території доводиться "боротися", адже зона відповідальності не визначена. Місцева влада майже не реагуэ на потреби населення, оскільки острів має статус національного заповідника, а проблеми мешканців цієї території – це суто їх проблеми. Запоріжани надсилають листи до Офісу Президента та Верховної Ради, але питання перенаправляється до місцевої влади і знову «зависає». Замкнуте коло досі не можуть розірвати.

На мітинг звернули увагу представники Запорізької ОДА, Секретаріату Президента України, СБУ та Служби державної охорони. Кортеж з прем’єр-міністром не зупинився біля активістів. Єдине, що зробили представники верховної влади та Запорізької ОДА – отримали листи для передачі їх до відповідних установ.

Зазначимо, що такий мітинг активісти руху «Наш острів» вже влаштовували під час візиту Президента України Володимира Зеленського. Але з того часу проблема так і не зрушила з місця.

Раніше ми писали про те, що Мешканці Вознесенівського району міста Запоріжжі б’ють тривогу. Так, в серці України на острові Хортиця руйнується колись потужний Центральний інститут механізації та електрифікації тваринництва. Наразі, ніяких вісток від місцевої влади та керівництва заповіднику. Тож, залишається тільки сподіватись, що невдовзі будинок-примара отримає логічне завершення. 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі