Освітній омбудсмен України зустрівся із запорізькими студентами: репортаж візиту

Освітній омбудсмен України зустрівся із запорізькими студентами: репортаж візиту

Сьогодні, 22 листопада, до Запорізького національного університету завітав освітній омбудсмен Сергій Горбачов. Він розповів про захист прав в освіті та окреслив вектори своєї діяльності.

Зустріч студентів та викладачів з освітнім омбудсменом відбулась у межах проєкту «Школа професійної майстерності майбутнього вчителя-словесника», координаторкою якого є кандидатка філологічних наук, викладачка та доцентка кафедри української літератури Бакаленко Ірина Миколаївна.

Сергій Горбачов – випускник філологічного факультету ЗНУ. Раніше працював директором школи, видавцем і журналістом. Наразі він освітній омбудсмен України, робота якого полягає в інформуванні громадян про їх права в освіті. Крім того, Сергій Горбачов виступає на захист впровадження НУШ.

Омбудсмен зазначив, що освітня реформа протягом тривалого часу адаптуватиметься до сучасних потреб, адже освіта має стрімкий розвиток. Цю систему Сергій Горбачов пояснив на прикладі освіти Фінляндії, яка формувалась впродовж 20 років, аби вийти на гідний рівень.

Журналісти видання «Факти Запоріжжя» поцікавилися у омбудсмена, чи можуть звертатися до нього вчителі, які стали жертвами мобінгу («булінг» у викладацькому колективі). Але, як пояснив Сергій Горбачов, мобінг не включено до законодавства України. Крім того, не завжди вчителі можуть розпізнати це явище, плутаючи його з високими вимогами.

Також обмудсмен наголосив на тому, що медіа замало інформують українців щодо освітньої реформи та відповідних прав. Українським ЗМІ необхідно більше комунікувати з представниками освіти держави, адже за цим – майбутнє.

Наприкінці заходу проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук вручив Сергію Горбачову літопис Запорізького національного університету.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі