Здобути навички креативності: як ОТГ Запорізької області корисною справою займалися

Здобути навички креативності: як ОТГ Запорізької області корисною справою займалися

Захід відбувся сьогодні, 15 серпня, в Центрі розвитку місцевого самоврядування, про це повідомляє кореспондент видання "Факти Запоріжжя" з місця події.

За словами радниці Центру з питань комунікацій Наталії Селюкової, на тренінг було запрошено понад 27 представників об'єднаних громад регіону. Головний меседж заходу —  креативність і як з'ясувати, що потрібно звичайному жителю.

Наталя Селюкова впевнена, що креативність - це синтез абсолютно різних сфер, конкретні цілі та відповідальність:

«Нам необхідно знайти нетрадиційні підходи в організації фестивалів, заходів, адже ті, що існують ще з радянських часів, вже не діють. Простими словами — активізація таланту і можливостей. Візьмемо, наприклад, 1 вересня. Це свято кого? Правильно, дітей. Так, чому ми завжди в його організації озираємося на те, що скажуть вчителі? І ці оберемки квітів, і викинуті на вітер гроші батьків. У багатьох школах країни вже активізувався процес зміни шкільних лінійок, або, навіть, відмови від них. А гроші, які батьки витрачають на квіти йдуть на допомогу військовим або благодійність. Треба активніше залучати до процесу головних дійових осіб - дітей.

В першу чергу на тренінгу ми хочемо донести думку — перед тим як почати підготовку до заходу, необхідно зрозуміти чого хочуть люди, а вже звідси відштовхуватися. І не проводити заходи для галочки », - ділиться пані Наталія.

А головним критерієм оцінки успішності фестивалю повинні стати позитивні емоції глядачів і учасників.

«Нам потрібно позбавлятися від кліше та якомога активніше залучати до процесу населення. В центрі уваги повинна бути людина, яка завітала на захід», - зауважила Наталя Селюкова.

Учасники тренінгу здобували навички роботи в команді при підготовці заходу, залучення мешканців.

Олена Качур, начальник відділу культури Оріхівської ОТГ:
- Головна проблема, подолати інертність людей. Тому ми тут і хочемо отримати досвід. У нас незвична громада, в нашу ОТГ входять мешканці, як міські (Оріхів), так і навколишніх сіл. А потреби у них часто діаметрально протилежні. Та й села дуже різні, з різною матеріальною базою. Але вчимося, і потім використовуємо отримані знання на практиці.


Яна Кушніренко, Таврійська ОТГ, педагог — організатор:

"Ми з радістю погодилися взяти участь у тренінгу, оскільки на практиці розуміємо, що старі методи в сучасних умовах вже не працюють. А хочеться робити все яскраво, барвисто і сучасно. Та й досвід вже є. В нашій ОТГ ми з декількома ініціативними групами вже реалізуємо креативні ідеї: висаджуємо дерева, зробили нові алеї, альтанки. І дуже сподіваємося, що доведемо все задумане до логічного кінця".

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі