"Пакет не потрібен": Парламент підтримав законопроєкт про заборону пластикових пакетів

'Пакет не потрібен': Парламент підтримав законопроєкт про заборону пластикових пакетів

5 лютого комітет Верховної Ради України з екологічної політики та природокористування підтримав у другому читанні законопроєкт про заборону пластикових пакетів.

Про це повідомили на порталі Міністерства енергетики та захисту довкілля.

Як зазначив Міністр Олексій Оржель, запуск комплексної переробки відходів триватиме щонайменше 2-3 роки у зв'язку з будівництвом відповідних потужностей. Міністерство планує за вказаний час запобігти утворенню відходів, адже  пластикові пакети, трубочки, одноразовий посуд - речі, без яких можна жити у повному комфорті.

«Перший пріоритет ієрархії поводження з відходами - це запобігання їх утворенню. Тож давайте більше любити себе, своє здоров’я та наше довкілля та відмовимось від 20 хвилинного комфорту перенести продукти додому у пластиковому пакеті», - закликає Олексій Оржель.

Так, законопроєкт заборонить повне використання біорозкладних пакетів. Зазначається, що головною проблемою з біорозкладним пластиком є те, що біодомішки сприяють розкладанню пакета на мікропластик, який із легкістю потрапляє у довкілля, воду, їжу. Як результат - ми самі його споживаємо. 

Нагадаємо, що ГО «Справжні дії» неодноразово виступало за обмеження використання поліетилену. Петиція голови ГО «Справжні дії» Валерії Салтан зібрала понад 25 тис. підписів і була передана до Кабінету Міністрів України.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі