Пакет продуктів та гучні заяви: як Запорізька міська рада допомагала вразливим верстам населення на карантині

Пакет продуктів та гучні заяви: як Запорізька міська рада допомагала вразливим верстам населення на карантині

Пандемія коронавірусу навчила жити людей по новому. Умови самоізоляції показали, що насправді повинно бути в пріоритеті для кожного з нас. Поки всі розставляли життєві маячки та запасалися усім необхідним, вразливі версти населення зіштовхнулися ще з однією проблемою – як виживати тепер. З-поміж іншого свою руку допомоги повинні протягувати місцеві можновладці, ось наша редакція й направила запит до Запорізької міської ради з приводу допомоги незахищеним категоріям на період карантину.

З відповіді стало відомо, що 31 березня розпорядженням міського голови були виділені кошти на придбання продуктових наборів для громадян, які отримують соціальні послуги у міському територіальному центрі, у розмірі – 177 300 гривень. Таким чином 1572 особи похилого віку та з інвалідністю були на якийсь час забезпечені харчовими продуктами. Так, вартість одного пакунка становила 112 грн.

Як зазначає пресслужба мерії в одному пакеті зібрані крупи, цукор, олія, майонез, чай та солодощі - найнеобхідніші продукти, які багато пенсіонерів не можуть собі дозволити. Посадовцям вдалося залучити великі підприємства, приватних підприємців, пекарні та виробників м'ясної продукції. Планувалось також й надалі надавати подібну допомогу, однак як почалась так й закінчилась, на цьому продуктова допомога закінчилась. 

Надалі повідомляється, що надавалась допомога телефоном гарячої лінії, де надавались роз’яснення щодо послуг соціальної служби, можливої допомоги в закупівлі ліків та продуктів харчування за кошти особи, яка зверталась. Додається що аналогічну допомогу виконувала патрульна поліція для тих осіб, які не знаходяться на обліку центру. Зазначається, що за цей проміжок часу було 400 звернень та 60 виїздів поліції.

Крім того, центром надавалась допомога вдома, куди приходив соціальний робітник або волонтер. Загальний штат налічує 164 особи, які допомагали 1 838  пенсіонерам, інвалідам, тощо. Тож за сумлінну працю та заощаджені кошти фонду була виплачена премія соціальним працівникам.

Крім того проводилась роз’яснювальна робота у засобах масової інформації щодо власного захисту під час епідемії коронавірусу та заклади охорони здоров’я були забезпечені відповідними буклетами та листівками,  які напевно, на думку посадовців значно облегшили життя вразливих верств.

Та схоже, що у мера часу було не достатньо, щоб слідкувати за діяльністю ради, адже на його долю припала тяганина з повісткою до правоохоронних органів через те, що у місті функціонував громадський транспорт, про це інцидент також підкресли Володимир Зеленський у своєму традиційному звернені

Тож підсумовуючи, більше міською радою не приймались рішення щодо соціального захисту похилого віку та інших категорій. Вартість допомоги одному громадянину становила 112 грн. Тож, як зіштовхнулись незахищені версти населення з новою проблемою, так з нею і залишилися.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі