Пам'яті Кузьми: пісні Скрябіна, які назавжди залишаться в серцях шанувальників

Пам'яті Кузьми: пісні Скрябіна, які назавжди залишаться в серцях шанувальників

А ви знали, що в дитинстві маленький Кузьма мріяв статі водієм сміттєвоза? Має диплом лікаря, декілька років навіть працював за спеціальністю. Якось вирішив присвятити життя музиці і був вірний свому вибору до кінця. Займався благодійністю. Дуже переймався й усілякими способами підтримував хлопців (українських військових) в АТО. Творчість для Андрія - просто спосіб мислення, спосіб передачі інформації. Кузьма - мудра і розумна людина. До музики ставився легко, писав її у своє задоволення.

У день пам'яті Скрябіна наша редакція пропонує зануритися в настольгію й згадати його творчість.

Мам. Ця пісня буде першою, адже вона особлива. Кузьма написав її для своєї мами.Кліп знімали вдома у Кузьми. "Я може трохи пізно став її розуміти і не часто дарував на день народження квіти. І були часи коли я тижнями їй не дзвонив. Кожен раз коли вона мене обіймає і разом із татком все про внучку питає, я з радості плачу що маю живих батьків. Я дуже дякую тобі за то що я вмію і дякую тобі за то, що я розумію ті речі, яких не пояснюють навіть в книжках. Хай буде біля тебе завжди ангел-хранитель і я десь тут поряд буду також бродити, щоб не міряти наше життя в телефонних дзвінках",- слова пісні. 

Друкуючи ці слова навертаються сльози. Друзі, не забувайте про рідних, адже вони - найголовніше, що існує у світі. 

Люди, як кораблі. Композиція з соціальним підтекстом. 

Пісня з'явилася під час Помаранчевої революції. Текст про політику і ворожнечу. "Аж стогне земля від зависті, підлості й зла. Хтось не доплив, бо йому помогли набрати повні трюми води, адже стати героями тої війни дуже хотіли вони",- слова з пісні.  Власне, фраза "Я не твій брат, ти не сестра моя. Ніколи не розказуй мені, хто і в чому є винен, на нашій землі" адресована Юлії Тимошенко. Той період був складним для Кузьменка. 

Сука-війна. Пісня, в якій Скрябін засуджує україно-російську війну.

"Поробила з людей страшних ворогів і рахуючи гроші сміялась єхидно. Хто тобі платить, за наші тіла? Скільки ще тобі треба, яка їх ціна? Я не хочу вбивати, я хочу любові! Але ти мої руки замазала кров'ю, навчила чуже життя відбирати і при цьому радіти, а не ридати".

Хлопці-олігархи. Композиція висміює життя багатіїв 

"Ми є хлопці, хлопці-олігархи, нічо нас не колише, ми заробляєм бабки.
Я куплю чорний лексус, новий в целофані, щоб їздила подруга з подругами в баню.
Я куплю другий лексус, і тоже в целофані, щоб за дівками в баню їздити охрані."

Місця щасливих людей. Про життя, про орієнтири. 

"Тягуча павутина зйомних квартир і дві душі пробиті сотнями дір. Так страшно, коли не знаєш, що завтра. Тепер я оглядаю знаки, часи і знаю ціну світлої полоси. Не варто шукати винних крім себе. А пам'ятаєш, метро нічного Берліна і наші тіні на стінах – місця щасливих людей?"Старі фотографії. Слова актуальні незалежно від часу. 

“Здається, що то було так давно, коли в руках тримаю цей альбом. Нам було абсолютно все одно, не маючи нічого мати всьо. За гроші не купити тільки час, він всіх нас методично поділив. Когось він опустив, когось підняв, а про кого взагалі забув”.Гурт "Скрябін" почав своє існування у 1989 році, саме тоді п'ятеро запальних музикантів вирішили спробувати попрацювати разом. Мова йде про: Андрія Кузьменко (Кузьма), Сергія Геру (Шура), Ростислава Домішевського (Рой), Олександра Скрябіна і Ігоря Яцишина. Майже всю музику написав лідер гурту - Кузьма Скрябін. За своє існування гурт випустив не аби яку кількість хітів, які назавжди залишаться в серцях шанувальників.

Нагадаємо, у цей самий день, 2 лютого 2015 року, чотири роки тому не стало лідера гурту "Скрябін" Андрія Кузьменко.

Приблизно о 07:00 поблизу села Тернівка (Дніпропетровщина) позашляховик Toyota Sequoia, в якому знаходився Скрябін, зіткнувся з молоковозом ГАЗ. За словами товаришів Кузьми, вони поверталися з концерту в Кривому Розі. Співак був за кермом позашляховика. Кузьма загинув на місці, ще до приїзду медиків. У МВС причиною ДТП назвали перевищення швидкості.

Та думки з приводу загибелі Кузьми дуже різняться. Сім'я, друзі й шанувальники не вірять, що аварія випадкова, а тим паче в те, що винен в ній Кузьма. У авторитетних національних ЗМІ така думка також розповсюджена. Національне агентство "УНІАН" повідомляє, що за словами свідка аварію, у якій загинув Кузьма, підлаштували. Власне, очевидець стверджує, що був ще один учасник ДТП, який спровокував зіткнення машини музиканта. 

І наостанок, пропонуємо до перегляду концерт, який влаштували  українські виконавці, коли Скрябіна не стало. 

Друзі, цінуйте і любіть один одного. 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі