Пам'ятка для запоріжан: країни світу, які дивують своїми фарбами

Пам'ятка для запоріжан: країни світу, які дивують своїми фарбами

Дивовижні природні ландшафти, немов написані художником-сюрреалістом.

Країни світу можуть дивувати, як своєю культурою, так і фарбами. Хочемо розповісти і показати місця, в які ви точно закохаєтесь.

1. Біолюмінісцентні води біля берегів Тасманії

Води океану поряд з узбережжям острова Тасманія (це той невеликий клаптик суші на південь від Австралії) сповнені мікроскопічних біолюмінесцентних водоростей – дінофлагеллятів. І коли ці крихітні створення відчувають небезпеку, вони починають випромінювати синювате світло. Особливо ефектно це виглядає під нічним зоряним небом, а вже якщо спалахне полярне сяйво… Просто подих перехоплює!

2. Райдужні евкаліптові гаї на Мауї, Гаваї

Як нескладно здогадатися, райдужні евкаліпти отримали таку назву завдяки незвичайному забарвленні свого стовбура. Шматки їх старої кори з часом опадають, а натомість наростають нові шари. І поступово вони змінюють свій колір від яскраво-зеленого до синього, оранжевого, жовтого, фіолетового і бордового.

3. Райдужна гора в Андах, Перу

Райдужна гора Вінікунка названа так індіанцями кечуа. Її назва перекладається буквально як «гора кольору веселки». Схили сформовані з червоного пісковику, який за мільйони років убрався в жовтий, зелений, бірюзовий, білий та інші кольори. Туристам нелегко дістатися до цієї гори, оскільки дороги тут відсутні, маршрут досить складний, а погодні умови мінливі. Однак заради цього чуда природи варто перетерпіти подібні незручності.

4. Крижані печери Менденхолл, Аляска

Під льодовиком Менденхолл на Алясці ховаються фантастичні крижані печери. Тала вода повільно, але впевнено перетворює підземний рельєф, і вони поступово зростають і стають все більш вражаючими. Потрапити у печери важко, але воно того варте. Адже цілком можливо, що прийдешні покоління просто не зможуть побачити цієї краси, оскільки льодовик схильний до впливу глобального потепління.

5. Велике призматичне джерело в Йеллоустонському національному парку, США

У Йєллоустоні багато різних природних чудес, але найбільш вражаюче з них – Велике призматичне джерело. Це озеро, наповнене гарячими підземними водами, що вириваються назовні. Воно населене безліччю теплолюбних бактерій, які забарвлюють воду в жовтий, зелений і помаранчевий кольори. Відтінки міняються в залежності від пори року і активності мікроорганізмів. Центр озера безбарвний, адже стерильний: вода там нагріта до 76 ºС.

6. Рожеве озеро Хіллієр, Австралія

Це озеро на південному заході Австралії оточене чудовим евкаліптовим лісом, берег його всипаний білим піском, а саме воно чудового рожевого кольору. Спочатку вважалося, що вода так забарвлена через солі і мінерали, але пізніше виявилася справжня причина цього явища – велика кількість водоростей, які живуть тут, під назвою дуналіелла солоноводна. На жаль, сушою або водою дістатися до озера нелегко, отже, якщо у вас немає грошей на оренду літака, побачити Хіллієр ви зможете хіба що на фото.

7. Семикольорові землі у Шамарелі, Маврикій

Вулканічна активність на острові Маврикій біля узбережжя Африки призвела до утворення незвично забарвлених піщаних дюн – червоних, жовтих, фіолетових, зелених. Французи, яким раніше ця земля служила колонією, назвали її Террес де Септ Колорес, що означає, власне, «семикольорові землі». Особливо гарні дюни на сході сонця.

8. Барвисті гори в Чжан’є Данься, Китай

До того як відкрили гору Вінікунка в Перу, схили Чжан’є Данься були найвідомішим багатобарвним гірським масивом у світі. Вони розташовані в однойменному геологічному парку і складаються з крейдяних піщаників і алевролітів. Таке незвичайне забарвлення схилам надають мінеральні поклади. Гори занесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

За матеріалом Всесвіт.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі