Пам'ятка українця: ТОП-3 найкращі новорічні традиції

Пам'ятка українця: ТОП-3 найкращі новорічні традиції

Новорічні традиції - це те, що може зберегти кожен українець, передаючи з покоління у покоління. Деякі традиції осучаснюють, а деякі - залишають в автентичній формі. Тож пропонуємо вам поринути у святкову атмосферу та згадати найкращі українські традиції святкування Нового Року.

Санта Клаус VS Морозко

Українська міфологія не знає про західноєвропейського Санта Клауса чи російського Діда Мороза. Яскравою постаттю наших традицій є Морозко - сивий дід з великими червоними губами і бурульками на обличчі. Проте він асоціювався із зимою, а не конкретно з Новим Роком.

А як без ялинки..?

Мало хто знає, що новорічна ялинка - це далеко не елемент українських традицій. Роль головного атрибуту Нового року грав "дідух", який робили з першого або останнього зажинкового снопа. Його обв'язували стрічкою прикрашали різнокольоровими смужками, яблуками, а також спеціально виготовленим печивом чи засушеними квітами. "Дідух" стояв у світлиці біля покуття протягом усіх новорічних і різдвяних свят.

Ворожіння - не розваги

Зараз дівочі ворожіння зазвичай сприймаються українцями як розвага. Проте раніше дівчата свято вірили у кожен знак долі. Наприклад, перший вихід дівчини надвір після Нового Року був досить символічним. За повір'ям, необхідно було запитати у першого зустрічного його ім'я - таким буде ім'я її майбутнього нареченого.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі