Парламент планує відмовитися від Держгеокадастру

Парламент планує відмовитися від Держгеокадастру

Установу замінять сервісним органом.

Верховна Рада ухвалила проєкт Закону про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин. Законопроєкт передбачає не тільки передачу земель місцевих громад у комунальну власність, але й ліквідацію Держгеокадастру.

Згідно з документом, сільським, селищним і міським радам повернуть повноваження з управління землями місцевих громад за межами населеного пункту. Зазначається, що місцеві громади втратили право розпоряджатися землями ще у 2002 році.

Крім того, у парламенті планують ліквідувати Держгеокадастр, замінивши його сервісним органом, який займатиметься кадастровою діяльністю та геопросторовими даними. Як повідомлвяють у виданні "Страна.ua", на утримання Держгеокадастру в 2017 році витратили 1,11 млрд грн, а в 2018 - 1,9 млрд грн.

Також документ свідчить про скасування необхідності узгоджувати з Кабінетом Міністрів питання про продаж землі іноземним компаніям. Згідно з законопроєктом, місцеві органи матимуть право самостійно змінювати цільове призначення земельних ділянок приватної власності.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі