Запорізькі підприємства увійшли до рейтингу топ-10 найбільших забруднювачів в Україні (Інфографіка)

Запорізькі підприємства увійшли до рейтингу топ-10 найбільших забруднювачів в Україні (Інфографіка)

11 грудня у Києві відбувся екологічний прес-брифінг, на якому були презентовані результати дослідження рівня забруднення навколишнього середовища в Україні. Фахівці проаналізували 90 зразків ґрунту і донних опадів з 5 великих промислових міст України: Запоріжжя, Дніпра, Кривого Рогу, Харкова і Маріуполя.

Дослідження проводили «Центр екологічних ініціатив «Екодія» (Україна), компанія «Арніка» (Чехія) та експерти Хіміко-технологічного інституту у Празі (VSCHT) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. Координаторкою проекту у Запоріжжі стала Ірина Пірогова - екоексперт, голова Запорізької обласної організації "Всеукраїнської екологічної ліги".

В усіх містах підсумкова картина вражає - викиди значно перевищують норму, а у річкових осадах були виявлені важкі метали – цинк та кадмій. У Запоріжжі рівень забруднення довкілля важкими металами й нафтовими вуглеводнями перевищує міжнародні рекомендовані норми. 

Згідно з результатами дослідження, ВП Запорізька ТЕС ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» (м. Енергодар, Запорізька область) посіла 6 місце в рейтингу підприємств-забруднювачів атмосферного повітря. На 10 місці  - ПАТ "Запоріжсталь" (м. Запоріжжя, Запорізька область).

«Рівень забруднення металами та органічними забруднювачами становить загрозу для здоров’я людей. Найбільш небезпечні речовини – кадмій і миш’як, останній є канцерогенною сполукою», – розповів Марек Шир, автор дослідження, експерт Хіміко-технологічного інституту у Празі.

Найвищий рівень забруднення нафтовими вуглеводнями – у Запоріжжі й Харкові. Перевищений рівень цинку і свинцю (за чеськими гігієнічними стандартами якості) виявили у кількох пробах піску з дитячих майданчиків у Дніпрі та Маріуполі.

Читайте також: «Это очень страшно, если честно»,- горожане высказали свое мнение по поводу экологии в Запорожье (Видео)

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.


Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі