Педагогічна інтернатура і підвищення зарплат: у Раді ухвалили освітній закон

Педагогічна інтернатура і підвищення зарплат: у Раді ухвалили освітній закон

Депутати Верховної Ради ухвалили Закон “Про повну загальну середню освіту”.

Сьогодні, 16 січня, 327 народних депутатів підтримали документ, що передбачає збільшення зарплат вчителів, фінансову автономію шкіл, можливість для учнів обирати свою освітню траєкторію, а також учнівське самоврядування.

Закон гарантує зарахування дітей до початкової школи без жодних конкурсів, при цьому заклад має бути територіально доступним для дітей незалежно від їхнього соціального статусу чи місця народження. Механізм індивідуальної освітньої траєкторії дозволяє кожному учневі гнучко та з урахуванням власних потреб і талантів будувати своє навчання.

Для роботи за індивідуальною траєкторією учень та/або його батьки повинні будуть звернутися із заявою до школи. Під це створюватимуть індивідуальний навчальний план, який писатимуть разом педагоги, батьки та учень, схвалюватиме педрада та затверджуватиме директор.

У школах з'явиться можливість проходження додаткових консультацій, а також обирати предмети та курси.

У свою чергу, для вчителів закон передбачає автономію у створенні програм і підвищенні кваліфікації, більші можливості для зростання заробітної плати, а також педагогічну інтернатуру.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі