Перевірка лічильників: хто платить?

Перевірка лічильників: хто платить?

Як відомо, кожний прилад обліку спожитої електроенергії, або спожитого газу повинен проходити регулярну перевірку. Однак, нерідко виникають суперечки, хто саме повинен оплачувати перевірку: споживач, або підприємство, яке надає послугу.  Усі крапки на «і» розставила Держспоживслужба у своєму повідомленні.

Інтервали перевірки засобів, що перебувають в експлуатації, за категоріями затверджено наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Так, відповідно до затверджених інтервалів:

–   для лічильників газу та пристроїв перетворення об’єму класу  1,0 установлено міжповірочний інтервал 2 роки; класу 1,5 – 8 років;

–  для лічильників активної електроенергії  в залежності від класу варіюється від 4 до 16 років.

Відповідно до частини четвертої статті 17 Закону про метрологію періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) приладів обліку, що є власністю фізичних осіб, спільною власністю співвласників багатоквартирного будинку, здійснюються коштом суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро- і газопостачання.

Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтажу, транспортування та монтажу приладів обліку, що є власністю фізичних осіб, спільною власністю співвласників багатоквартирного будинку, покладається на суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро- і газопостачання.

Вартість періодичної  перевірки лічильників закладена у ціну тарифів. Тож, споживач не повинен нести жодних витрат на обслуговування приладів обліку спожитого газу, або електроенергії.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі