Петицію від запорізьких активістів розгляне Верховна Рада

Петицію від запорізьких активістів розгляне Верховна Рада

З 19 серпня по 17 листопада на сайті ГО «Справжні дії»  тривав збір підписів під петицією «Про деякі питання стосовно Закону України «Про відходи» та недопущення створення Державного агентства України з питань управління відходами».

Ініціатор петиції, заступник голови ГО «Справжні дії» Кисельов Максим Миколайович, пояснює недоцільність створення нового контролюючого органу —  Державного агентства України з питань управління відходами. Оскільки, це потягне за собою створення регіональних та місцевих управлінь, тобто це створить додаткове навантаження на бюджет та бюрократизацію. Функції  контролю за дотриманням природоохоронного законодавства варто залишати за місцевими громадами.

Саме жителі громад потерпають від підприємств-забруднювачів, тому вони мають право на їх контроль. До того ж, створення Держагентства з питань управління відходами суттєво зменшить надходження до спеціальних фондів місцевих бюджетів, а саме фондів охорони навколишнього природного середовища всіх рівнів від сплати екологічного податку за розміщення відходів.

За три місяці петиція отримала підтримку 25 000 осіб.  Варто зазначити, що українці активно підтримують петиції щодо розв'язання проблем охорони навколишнього середовища та покращення стану екології. Так, петиція щодо заборони продажу та використання торговельними мережами та громадянами поліетиленових пакетів теж набрала необхідну кількість голосів та була передана на розгляд кабінету Міністрів України.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі