Підводний човен "Запоріжжя" хочуть перетворити на музей

Підводний човен 'Запоріжжя' хочуть перетворити на музей

Наразі човен захоплений росіянами та вже п'ять років знаходиться у Криму, де безславно іржавіє.

Єдиний підводний човен, який знаходиться у складі Військово-морських сил України та названий на честь Запоріжжя, пропонують переробити на музей. Відповідну петицію 30 серпня розмістили на сайті президента України.

На музей пропонують переробити і недобудований ракетний крейсер "Україна", який залишився на стапелях з радянських часів; наразі корабель, який потрібно тільки добудувати на воді, вирішено роззброїти та порізати на метал.

"Хочу запропонувати Вам і всім, хто має можливість поширити ідею "музей – крейсер Україна" і не дозволити військовим, і всім іншим порізати корабель на метал. А саме провести косметичний ремонт і перевести крейсер в Одесу... Те ж саме зробити з підводним човном "Запоріжжя", аналогом є музей-підводний човен U 2540 "Вільгельм Бауер" у Бремерхафен", – пише автор петиції.

Щоправда, справа ускладнюється тим, що зараз підводний човен стоїть у окупованому Севастополі – у 2014 році під час анексії Криму росіяни серез інших українських кораблей захопили й "Запоріжжя". Вже п'ять років човен іржавіє в одній з бухт Севастополю, а нещодавно з'явилася інформація, що окупанти вирішили порізати корабель на метал. Напівзруйнований неналежним ставленням окупантів, застарілий човен 1970 року виготовлення вже не становить інтересу для російського флоту.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі