Пил, фенол, сірководень: неперевершений смак запорізького повітря

Пил, фенол, сірководень: неперевершений смак запорізького повітря

Рівень забруднення повітря у місті перевищує встановлені норми у середньому в півтора рази.

У Запоріжжі знову зафіксовано перевищення шкідливих речовин у повітрі, зокрема, показники забруднення у Вознесенівському районі перевищують усі норми, інформують спеціалісти Запорізького обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я України.

Перевищення зафіксовано за п'ятьма показниками. За результатами вимірів, 19 серпня по вул. Нахімова у повітрі наявний пил – 0,65 мг/м³, що в 1,2 раза вище ГДК (гранично допустима концентрація); фенол – 0,013 мг/м³, що в 1,3 раза вище ГДК; сірководень – 0,0089 мг/м³, що в 1,1 раза вище ГДК; сірковуглець – 0,049 мг/м³, що в 1,6 раза вище ГДК; азоту діоксид – 0,24 мг/м³, що в 1,2 раза вище ГДК. 

За результатами вимірів 20 серпня по вул. Миру - вул. Рекордна: пил – 0,54 мг/м³, в 1,02 рази вище ГДК; фенол – 0,017 мг/м³, в 1,7 раза вище ГДК; сірководень – 0,0092 мг/м³, в 1,2 раза вище ГДК; сірковуглець – 0,048 мг/м³, в 1,6 раза вище ГДК.

На інших вулицях та в районах міста вимірів не проводили, там ситуація не краща – раніше ми писали, що у Запоріжжі час купувати та одягати на вулицю респіратори – рівень сірководню, фенолу. сірковуглецю та діоксиду азоту в повітрі міста перевищений у рази. 

Нагадаємо, у Запоріжжі пройшли екологічні переговори. На зустрічі з екоактивістами та представниками місцевої  влади новообрані народні депутати Верховної Ради пообіцяли реформувати природоохоронне законодавство. Першочергові законодавчі ініціативи – підвищення екоподатку для забруднювачів, прискорення імплементації стандартів ЄС та запровадження комплексного моніторингу довкілля з повноваженнями на місцях.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі