Подвійне сальто від Бердянського порту: як освоїти сотні тисяч гривень

Подвійне сальто від Бердянського порту: як освоїти сотні тисяч гривень

Сьогодні ми розповімо як представництво бердянського порту під виглядом піклування про природу – активно освоює сотні тисяч гривень.

Бердянська філія ДП «Адміністрація морських портів України» замовляє комплексний екологічний моніторинг збитків, заподіяних навколишньому середовищу та водним біоресурсам при проведенні експлуатаційного днопоглиблення підхідного каналу та акваторії Бердянського морського порту.

Повідомлення про оголошення тендеру розміщено на порталі Prozorro. Ціна послуги складає 655 тис. грн.

Код закупівлі ДК 021:2015: 71310000-4 — Консультаційні послуги у галузях інженерії та будівництва.

Однак повідомлення про роботи з днопоглиблення підхідного каналу та акваторії Бердянського порту у системі Prozorro відсутні.

Виникає питання: навіщо замовляти моніторинг заподіяної шкоди від робіт, які не проводились? Це теж саме, що покликати друзів оцінити новий ремонт у вас вдома, якого ви не робили.

Востаннє роботи з поглиблення дна Бердянського порту проводились влітку минулого року. Про проведення відповідного тендеру оголошено на Prozorro.

Тендер виграло ТОВ «СТБ Азімут», запропонувавши суму 354 млн 900 тис. грн. Однак ТОВ «СТБ Азімут» з незрозумілих причин не проходило, обов’язкову за законом, процедуру оцінки впливу на довкілля.

Відповідно до ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля»,  процедура ОВД є обов’язковою, без проходження якої заборонено приступати до робіт. Як бачимо, інформація про проходження процедури ОВД ТОВ «Азімут» відсутня у реєстрі. Тож виконувати роботи і отримувати за них кошти «Азімут» не мали права.

Виходить, що посадові особи ТОВ «СТБ Азімут» незаконно присвоїли 354  млн 900 тис. грн, що є тяжким злочином відповідно до ст. 191 ККУ (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Як висновок, можна припустити, що проведення моніторингу є спробою знищити сліди порушень законодавства у сфері охорони довкілля.

Суб’єктом державного контролю по оцінці впливу на довкілля є Державна екологічна інспекція.

Сподіваємось, що наша публікація зацікавить посадовців з Екоінспекції. Це питання залишатиметься під контролем нашого видання. Про хід справи повідомимо згодом.

Якщо Вам відомі:

  • 1. факти порушення законів України посадовими особами;
  • 2. факти про корупційні схеми у державних органах, комунальних підприємствах та органів місцевого самоврядування;
  • 3. зловживання службовим становищем посадових осіб.

Звертайтесь до ГО "Справжні дії":

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі