Поганому танцюристу – яйця заважають, а Запорізькій мерії що?

Поганому танцюристу – яйця заважають, а Запорізькій мерії що?

Ландшафтний парк вздовж Прибережної магістралі в Запоріжжі - історія зловживань

Як й було обіцяно – сьогодні розповімо вам про те, як верхівка Запорізької мерії запланувала реконструкцію ландшафтного парку, при цьому безпідставно виділивши з міського бюджету майже 12 мільйонів гривень.

Так, 20 грудня 2017 року на 24-й сесії Запорізької міської ради була затверджена Програма «Про фінансування природоохоронних заходів коштом екологічних надходжень на 2018-2020 роки».

У її переліку - «Заходи з озеленення міста. Ландшафтний парк вздовж Прибережної магістралі у м. Запоріжжя – нове будівництво», на яку виділено 2 862 458 грн.

Як відомо, перелік видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів, затверджується постановою кабінету міністрів України № 1147 від 17 вересня 1996 року. Але важливою деталлю цього огляду є те, що серед зазначеного переліку відсутнє нове будівництво ландшафтних парків.

З цього робимо висновок, що вкотре кошти екофонду були витрачені не за призначенням. А щоб формально підвести заходи під юрисдикцію природоохоронних програм, міська рада обачливо назвала їх «Заходами з озеленення міста». Хоча насправді озеленювалось не місто, а кишені чиновників. Як це відбувалось - побачимо далі.

А 16 липня 2018 року управління капітального будівництва проводить тендер на коригування проєктно-кошторисної документації щодо руйнування та знесення будівель. Виходить, що за кошти екофонду міська рада замовляє руйнування на суму 165 600 грн.

Вже 15 серпня 2018 року відбувся новий тендер на проєкт нового будівництва від управління капітального будівництва. Як й минулого разу, переміг єдиний учасник ТОВ «АС-ПРОЕКТ» на суму 553 800 грн.

Як бачимо, вчергове в завданні на проєктування – озеленення немає.

Виявляється, аби не сісти за ґрати потрібно було пройти процедуру оцінки впливу на довкілля, яку, як правило, проводить виконавець проєкту, і яке проводиться до початку провадження планової діяльності.

Принаймні ці пункти прописані в законі «Про ОВД». Але ці закони не писані для міської ради. Тож, саме в розпал будівництва 18 квітня 2020 року управління капбудівництва оголошує тендер вартістю 300 000 грн. Згідно з тендерною документацією, повинна була розпочатись розробка звіту для проходження процедури ОВД та отримання висновку з оцінки на довкілля. А щасливим володарем тендеру стає ТОВ «Проектний інститут «Запорізький промбудпроект».

 

Та далі справа не просувається. В державному реєстрі оцінки впливу на довкілля навіть відсутнє повідомлення про планову діяльність.

Від цього підприємства ми знайшли тільки одне повідомлення  в реєстрі і те стосується реконструкції трамвайних колій по Шевченківському району. Це означає, що роботу з виконання звіту з оцінки впливу на довкілля навіть ніхто не розпочинав.

Чому так вийшло? Роботи з будівництва вже киплять, а оцінки впливу на довкілля й досі немає. Виявляється, що земля під об'єктом, площею 14 га, не відведена!

Саме тому 5 травня 2020 року КП «Титан» оголошує тендер на розробку технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки, на загальну суму 49 500 гривень, переможцем якого стає єдиний учасник КП «Градопроект». Чи відведена земельна ділянка - залишається загадкою.

Але факт залишається фактом. Всі мешканці Запоріжжя спостерігали активну метушню підрядників щодо виконання земельних робіт на території ландшафтного парку на початку цього року. Але їх правомірність викликає великі сумніви, оскільки існує пряма законодавча заборона щодо початку будівельних робіт без оцінки впливу на довкілля, що є неможливим без належного відведення земельної ділянки. Тобто спостерігаємо пряму розтрату бюджетних коштів.

Звісно, що ця історія набирає розголосу, а надто після розслідування депутата Запорізької обласної ради Олега Буряка, який надав громадськості відеодокази тільки не запорізького «Куршавелю» як презентувала мерія, а декількох засихаючих деревин.

Вважаємо, що викладених відомостей більш ніж достатньо для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України -  Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою. Цей злочин карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Звертаємось до Головного слідчого управління Національної поліції для подальшого розслідування викладеної справи. Чекаємо заяв до поліції в порядку ст.214 КПК України.

Нагадаємо, що в українському законодавстві ще діє принцип невідворотності покарання!

А ви ще здивовані, чому в Запоріжжі така екологія? Тому що кошти з фонду охорони навколишнього середовища використовуються за особистим призначенням провладної верхівки.

Далі буде!

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі