Поліція з відмичками йде до вас: ГУНП у Запорізькій області придбало відмички

Поліція з відмичками йде до вас: ГУНП у Запорізькій області придбало відмички

Поліціянти придбали обладнання, вартістю 160 тисяч, завдяки якому мають можливість проникати у приватне житло, офіс або автівку без вашої згоди.

Стаття 30 Конституції України гарантує кожному недоторканність житла, за незаконне проникнення до житла чи до іншого володіння особи законом передбачена кримінальна відповідальність, захист законних прав громадян покладено на правоохоронні органи.

Але, як з’ясувалось, сьогодні незаконно потрапити до приватного помешкання громадян мріють не тільки злодії, але й поліцейські, які з цією метою навіть замовили професійне обладнання, так би мовити квартирних крадіїв.

Так, 13 травня Головним управлінням національної поліції в Запорізькій області в електронній системі закупівель «Прозоро» розміщено оголошення про придбання чотирьох наборів для аварійного відмикання замків, загальною вартістю 166 116 гривень.

За умовами спрощеної процедури переможцем торгів визнано ТОВ «Інкос Лайн», яке у термін до 2 липня зобов’язується поставити на адресу ГУНП в Запорізькій області два комплекти для відмикання замків, вартістю 161 430 гривень:

Закупівля ще двох наборів не відбулась, у зв’язку з відсутністю пропозицій, за умовами тендеру ГУНП в Запорізькій області намагались придбати комплекти, вартістю 4 686 гривень:

п/п

Найменування

Од

К-ть

Технічні характеристики

1.

Набір для аварійного відмикання запираючих пристроїв з горизонтальним розташуванням шпарини (комплект 12 шт. високої якості)

к-т

1

  • кейс для зберігання;
  • 12 відмикаючих пристроїв (для англійських типів замків) з комплектом поставляються прорезинені ручки.

 

2.

Набір для аварійного відмикання замків з вертикальним розташуванням шпарини (професійний набір із 30 штук Champion)

к-т

1

  • кейс для зберігання;
  • 30 предметів (для відкриття великої кількості різноманітних замків);
  • (професійний набір з міцного матеріалу).

 

У мережі інтернет ми з’ясували, що набір для аварійного відмикання запираючих пристроїв, які придбали поліціянти, це офіційна назва відмичок. Відмичка - спеціалізований інструмент, який використовується для відкриття замків без використання ключа або руйнування замку.

Використання відмичок найчастіше можна виявити тільки після проведення спеціальної трасологічної експертизи, що фіксує сліди використання відмичок на деталях механізму замка зсередини.

Зазвичай відмички використовують злочинці з метою потрапити до помешкання або офісу під час відсутності власника та незаконно заволодіти грошима, цінностями та іншим майном.

Зазначимо, що відмички не віднесені до заборонених до продажу товарів, але придбати їх у вільному доступі складно, зазвичай такі товари продаються на специфічних інтернет-майданчиках, наприклад Medvejatnik. Погодьтесь, назва говорить сама за себе.

У нашому випадку поліцейські замовили відмички для всіх розповсюджених типів замків квартир, будинків, офісів та гаражів, а також транспортних засобів.

Наприклад, Lishi 2 в 1 це портативний розкладний набір, що містить 102 різні відмички, які дозволяють відкрити практично будь-який замок.

Професійний набір відмичок Champion складається з 30 інструментів для відкриття замків. Всі інструменти виготовлені з якісних матеріалів.

Як бачимо сьогодні пересічним громадянам загрожують незаконним проникненням у житловий будинок, квартиру, офіс або автівку не тільки злочинці, а й представники правоохоронних органів, які завдяки придбаним приладам мають змогу таємно проникнути до вашого рухомого або нерухомого майна. Очевидно, що правоохоронці бажають потрапити у приватні помешкання, кабінети або транспорт громадян не з метою таємного заволодіння майном, а, наприклад, після їх візиту у кабінеті може з’явитися спеціальне відео- аудіо записуюче обладнання чи правоохоронці отримають доступ до інформації, яка має комерційну таємницю для володаря.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі