Політичні амбіції екснардепа на противагу Біляївському комбінату: в дію увійшли радикальні методи

Політичні амбіції екснардепа на противагу Біляївському комбінату: в дію увійшли радикальні методи

Сподіваємось, що люди стануть ретельніше і прискіпливіше ставитись до діяльності псевдоактивістів на чолі з Вадимом Кривохатько.

Розпочати цю невгамовну історію хотілося б з наступних слів «На війні всі методи дієві». Ледь оговтавшись від страшної поразки на парламентських виборах, вже екснародний депутат Вадим Кривохатько, з деактивації перейшов у наступ. Так, на носі місцеві вибори, і нічого кращого не придумаєш, як продовжувати підвищувати свій авторитет, всіявши паніку серед громадськості. А тема стара, мов світ – екологічна загроза від виробництва Біляївського комбінату.

Одразу спростуємо, журналісти нашого видання впродовж трьох років спілкувалась з мешканцями Вільнянського району щодо розбудови каолінового родовища. І можна зробити висновок, судячи з їхньої думки, що вони втомилися від необґрунтованих закидів стосовно Комбінату. Крім того, нападки Кривохатька та його угрупування «Вольтерра» набували все більшої епічності та одіозності. Про це свідчать результати виборів до Верховної Ради. Так, Вільнянщина не обрала того, який довгі роки перебував у «всевладній годівниці» та виступав у ролі "царька" району (за думкою місцевих мешканців).

Крім того, «вольтерівцям» стало все складніше збирати людей на свої вистави, однак – це потрібно робити, аби їх керівник не «пролетів», і на місцевих виборах.

Як відомо, в минулу суботу, окремі особистості знову обрали тактику маніпуляцій на темі розробки корисних копалин у Вільнянському районі й здійснили, так зване «піше перекриття» автомагістралі «Харків-Сімферополь» поблизу Матвіївки.

Активісти вийшли з намальованими для дітей плакатами з текстом «Діти Вільнянщини…», проте тримати довелося дорослим чоловікам.

Нові методи пропаганди, або як створити римейк до кінострічки «Дванадцять стільців»?

- Це сироти.

- Важка спадщина царського режиму?

Так, організатори штовхають громадян на відверте порушення законів України, що обов’язково приведе до відповідальності.

Цікаво, що на акцію зібрались, ті ж самі дійові особи ГО «Вольтерра» - не більше і не менше. На жаль, це був вихідний і багато людей просто не могли перетнути лінію блокування дороги, яку влаштувало вищезазначене угрупування, котрі тероризують Павлівську ОТГ протягом довгих років.

Що хотіли показати та розповісти демонстранти?

Судячи з сюжету одного місцевого телеканалу, представники акції протесту, звинувачують в протиправних діях райадміністрацію, не маючи жодного доказу чи рішення суду, яке б підтвердило їх «марнослів’я»

Крім того, ТОВ «Біляївський збагачувальний комбінат» отримав відповідь від ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» в якому роз’яснюється, що територія Вільнянського району, складена левовою часткою гранітами, які збагачені природними радіоактивними елементами, що обумовлює наявність підвищеної природної радіоактивності підземних вод. Але, оскільки ця вода не використовується для вживання, ніякої небезпеки для населення вона не несе. Для промислового виробництва (якщо вона не попадає усередину організму) по радіаційним показникам її використовувати можна.

Зазначимо, ТОВ «Біляївський збагачувальний комбінат» пройшло екологічну експертизу в Міністерстві екології та природних ресурсів України отримало позитивний «Висновок впливу на навколишнє середовище» (ОВС - Висновок з оцінки впливу на довкілля 12.06.2019).

Зі змістом документу були ознайомлені  всі охочі, у тому числі і псевдоактивісти, оскільки процедура затвердження ОВС передбачала громадські слухання, у ході яких були розглянуті всі пропозиції і заперечення громадськості. Експерти і фахівці Міністерства позитивно оцінили проект, громадськості були спрямовані відповіді в письмовому вигляді, в тому числі зазначеним особам. Відповідь Мінприроди.

До того ж, провідний ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва» Національної академії медичних наук України» провів дослідження щодо вмісту радіонуклідів у зразках каолінів та ґрунтів. Згідно з висновком – за радіаційним фактором матеріал є безпечним для здоров’я людей та може використовуватись для всіх видів будівництва без обмежень.

Ще один з представників ГО «Вольтери», який видає себе фахівцем зі сфери екології, стверджує, що землі, які залучені під виробництво підприємства, відносяться до особливо цінних. Але згідно з висновком, який має відповідну атестацію щодо проведення лабораторних ґрунтових обстежень - на території забудови не має особливо цінних земель.

 

Зазначимо, та частина земельних ділянок, які перебувають у власності БЗК, придбані в порядку укладення договорів купівлі-продажу, оформлені в письмовій формі з нотаріальним посвідченням та зареєстровані в державному реєстрі. Інші ділянки знаходяться в оренді підприємства, частина з яких були викуплені Районною держадміністрацією згідно з процедурою викупу у фізичних осіб для суспільних потреб. (01.03.2019 N069P Про викуп землі).

 

Крім того,  Собко Борис Юхимович (гірський інженер, завідувач кафедри відкритих гірничих робіт, професор кафедри відкритих гірничих робіт, доктор технічних наук) при оцінці проекту Біляївського збагачувального комбінату зробив висновки, що родовище являється одним з найперспективніших для розробки, оскільки має високий вміст каолінів – не містять шкідливих включень, що негативно впливають на навколишнє середовище прилеглого району.

«Проектні рішення БЗК мають вагому соціальну направленість, виконані відповідно до норм проектування та законодавчих актів України і рекомендується до застосування при освоєнні Біляївського родовища каолінів», - зазначається в пояснювальній записці.

За думкою експертів, застосування передових технологій, закладених в проектних рішеннях збагачувального комплексу комбінату забезпечує проведення технологічного процесу з мінімальним екологічним навантаженням на довкілля району розробки родовища. Мова йде про технологічну схему, продуковану міжнародними стандартами, «AKW Apparate + Varfahren GmbH».

Проект будівництва Біляївського збагачувального комбінату передбачає відкриту розробку родовища каолінів з подальшим збагаченням вихідних каолінів для отримання концентратів для бумажної, керамічної, хімічної та електротехнічної галузей народного господарства.

Визначена санітарно-захисна зона об'єктів комбінату – не значна і складає для підприємств 3 класу – 300 м вздовж с. Зелене, згідно наказу Міністерства охорони здоров*я України №173 від 19.06.1996 р. «Про затвердження Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів».

Отже, позиція БЗК підкріплена науковими дослідженнями, документацією, міжнародним авторитетом і ім'ям проектувальників, експертною думкою вчених з багаторічною практикою з профільних напрямків, профільним міністерством.

Так, впродовж трьох років Комбінат пройшов низку перевірок, досліджень, яку ініціювала ГО «Вольтерра» та екснардеп, який не знайшов підтримки громадськості. За цей час було вилито купа бруду, однак у своїй проактивній грі вони здобули поразку – втративши прихильність всієї Вільнянщини. Позиція «псевдоактивістів» та Вадима Кривохатька: заснована лише на припущеннях, і, звичайно, не підтверджена жодним фактом.

Більшість людей, з якими нам вдалося поспілкуватись, стверджують що «брехня» псевдоактивістів для них відтепер не на часі.

Крім того, як нам стало відомо від одного з членів угрупування, анонімні зустрічі «вольтерівців» відбуваються систематично. Його ж представники обговорюють та складають амбітні плани щодо того як «налякати» людей, адже чим страшніше – тим краще. Крім того, методи їх впливу перекочували з району на всю Запорізьку область.

Сподіваємось, що люди стануть ретельніше і прискіпливіше ставитись до діяльності псевдоактивістів на чолі з Вадимом Кривохатько.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі