Пологовий будинок у Запоріжжі придбав апарат ШВЛ за 3 млн грн

Пологовий будинок у Запоріжжі придбав апарат ШВЛ за 3 млн грн

Не таємниця, що Україна виявилася не готовою до пандемії. Від першого офіційного випадку захворювання на COVID-19 наша держава зіткнулася з нестачею… всього. Навіть найзвичніші та найелементарніші для медицини речі, як-от дезінфектори, маски чи рукавички для лікарів, потрапили в розряд дефіцитних.

Тож цілком природно, що від початку березня кількість медичних закупівель через Prozorro стрімко зросла — українським лікарням та підприємствам знадобилося все й одразу.

Насамперед потрібно пам’ятати, що в Prozorro — лише частина того, що насправді купують для боротьби з коронавірусом. Багато необхідного постачає бізнес через сформовані штаби на місцях. Ще щось надходить від інших країн як гуманітарна допомога. І, звісно, більшість таких речей відстежити майже неможливо.

Наша редакція моніторить закупівлі кількох базових типів товарів через Prozorro: тестів на COVID-19, масок, апаратів ШВЛ, рукавичок і засобів дезінфекції. Ми намагаємося регулярно оновлювати ці дані, а ще активно стежимо за закупівлями за спрощеною процедурою з позначкою COVID-19.

Цього разу під кут нашого огляду потрапило КНП «Пологовий будинок №4» ЗМР, директором якого є Юрій Бессарабов. Кар’єра принесла пану Юрію чималі доходи. Так, головлікар задекларував 3 млн грн доходів родини.

Втім, повернімося до самого пологового будинку. Так, під «шефством» Бессарабова, в лікарню було закуплено один апарат ШВЛ, вартістю 3,2 млн грн. Для порівняння скільки коштують апарати та як закуповують інші запорізькі медзаклади спецобладнання можна подивитись із нашої вибірки.

Згідно з договором, постачальник ТОВ «Техмед Кардіо» зобов’язане поставити Апарат штучної вентиляції легенів з постійним позитивним тиском для новонароджених. Промоніторивши мережу Інтернет дізнаємось, що ціна подібного обладнання коливається від 500 тис. грн до 1 млн грн.

Крім того, у 2016 році було відкрито кримінальне провадження №12016260000000456. Так, протягом 2013-2015 року службові особи Управління капітального будівництва Чернівецької обласної державної адміністрації спільно зі службовими особами ТОВ «Техмед Кардіо» й іншими фірмами, під час здійснення державної закупівлі медичного обладнання для облаштування Чернівецького обласного перинатального центру привласнили бюджетні кошти в сумі понад 22 млн гривень

Під час досудового слідства встановлено, що під час закупівлі медичного обладнання на загальну суму 24, 8 млн в ТОВ «Техмед кардіо» виявлено, що:

1. Поставлене обладнання за своїми технічними характеристиками не відповідає специфікації до документів конкурсних торгів, а саме його якісні параметри нижчі від тих, що зазначені в документах, та відповідно є дешевшими.

2. Встановлено розбіжність в кількості обладнання переданого на зберігання.

Як бачимо посадовці не втрачають «вікно можливостей» із закупівлями медобладнання  навіть у такий важкий період для України. В той час, коли медицина «лежить на колінах», в держбюджеті – дірка – навіть це не зупиняє спритних «ділків» отримати свою вигоду.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі