Попри порушення санітарних норм ФОП вкладає договори про співпрацю із запорізькими навчальними закладами

Попри порушення санітарних норм ФОП вкладає договори про співпрацю із запорізькими навчальними закладами

У листопаді 2019 року Департаментом освіти і науки Запорізької міської ради в електронній системі Прозоро розміщено оголошення щодо проведення відкритих торгів із придбання послуг організації харчування дітей у навчальних закладах міста, вартість послуги становить понад 40 мільйонів гривень.

Послуга поділена на сім лотів, за умовами тендерної документації підрядник повинен забезпечити харчування дітей у 117 навчальних закладах:

 • ЛОТ 1 – 21 навчальний заклад Вознесенівського району;
 • ЛОТ 2 – 19 навчальних закладів Дніпровського району;
 • ЛОТ 3 – 11 навчальних закладів Заводського району;
 • ЛОТ 4 – 17 навчальних закладів Комунарського району
 • ЛОТ 5 – 11 навчальних закладів Олександрівського району;
 • ЛОТ 6 – 12 навчальних закладів Хортицького району;
 • ЛОТ 7 – 26 навчальних закладів Шевченківського району.

За умовами договору Постачальник повинен забезпечити доставку продуктів харчування та продовольчої сировини до навчальних закладів, оплату електричної енергії та комунальних послуг, приготування страв, оплату праці працівників харчоблоку, придбання посуду, необхідного технологічного обладнання, поточного ремонту приміщень, обслуговування обладнання.

Виконавець забезпечує якість готових страв, які мають відповідати:

 • за органолептичними показниками (за зовнішнім виглядом, кольором, смаком, запахом і консистенції);
 • за фізико-хімічними показниками (відповідно до лабораторного аналізу) продукція повинна відповідати розрахунковим значенням відповідно до рецептури і нормативних значень, зазначених у технологічній картці;
 • за мікробіологічними показниками та показниками безпеки – кулінарна продукція повинна відповідати СанПіН.

Тендерним комітетом Департаментом освіти й науки Запорізької міської ради, ФОП Соловей Зінаїда Максимівна визнано переможцем лотів №№ 3, 4, 7:

 • навчальні заклади Заводського району - 11 навчальних закладів, вартість 2 981 277 грн;
 • навчальні заклади Комунарського району - 17 навчальних закладів, вартість 6 100 653 грн;
 • навчальні заклади Шевченківського району - 26 навчальних закладів, вартість 16 452 838 грн.

13 січня Департаментом освіти і науки Запорізької міської ради в особі Людмили Радової з ФОП Соловей Зінаїдою Максимівною були укладені договори №№ 5551-З, 5551-К та 5551-Ш з організації послуг їдалень для навчальних закладів Заводського, Комунарського та Шевченківського районів, загальною вартістю понад 25 мільйонів гривень.

ТОВ «Дніпроторг-М» буде надавати послуги їдалень для учнів навчальних закладів Дніпровського та Хортицького районів, загальна вартість підряду складає 8 721 954 грн, послуги харчування для навчальних закладів Вознесенівського району, вартістю 2 668 036 грн буде надавати ТОВ «Бархан-Авто» , а для Олександрівського району вартістю 3 108 168 грн, ТОВ «Люкс-Снаб».

Як бачимо, за укладеними договорами безумовно лідирує ФОП Соловей Зінаїда Максимівна, послугами якої будуть користуватися 54 навчальних закладів, в яких навчається 3 778 учнів.

Загалом протягом 2016-2019 років Зінаїда Соловей отримала від Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради підрядів з надання послуг харчування навчальним закладам міста на загальну суму понад 84 мільйони гривень. Всі послуги надавались у навчальних закладах Заводського, Комунарського та Шевченківського районів.

За даними Прозоро, Департамент освіти і науки Запорізької міської ради  протягом чотирьох років 18 разів визнавав ФОП Соловей Зінаїду Максимівну переможцем тендерних закупівель з надання послуг харчування навчальним закладам міста, на загальну суму понад 41 мільйон гривень.

Також протягом 2017-2019 років Департамент освіти і науки Запорізької міської ради 38 разів визнавав переможцем тендерних закупівель з надання послуг харчування навчальним закладам міста, на загальну суму понад 43 мільйони гривень Виробничий кооператив «Дарниця» директором та власником 80 % статутного капіталу якого є Зінаїда Соловей.

Як бачимо, між чиновниками Запорізької міської ради та бізнесвумен налагоджені довготривалі.

Втім, під час підготовки матеріалу ми встановили, що Зінаїда Соловей у 2019 році притягувалась до адміністративної відповідальності за порушення вимог законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.

Постановою судді Заводського районного суду м. Запоріжжя Андрюшиної Л.А. від 03 липня 2019 року за матеріалами  Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Соловей Зінаїда Максимівна  визнана винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 166-22 ч.3 КУпАП та на неї накладено адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі 850 грн.

Під час проведення ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області планового заходу державного контролю стосовно додержання операторами ринку гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами у період часу з 11.05.2019 року по 20.05.2019 року в харчоблоці ФОП Соловей З.М., виявлено порушення параметрів безпечності об’єктів санітарних заходів, а саме: чищення та дезінфекція обладнання та інвентарю не здійснюються так, щоб забезпечити захист від появи ризику забруднення на потужностях, відсутній прибиральний інвентар для обідніх столів, відсутній термометр для контролю температурних режимів миття посуду, не створені умови для проведення якісного ополіскування кухонного та столового посуду, відсутні гнучкі шланги з душовими насадками, відсутні місткості для транспортування кулінарних виробів, що може сприяти фізичному забрудненню, готові кулінарні вироби зберігаються на потужностях без дотримання температурного режиму, який унеможливлює розмноження мікроорганізмів, формування токсинів, що є порушенням пункту 1 частини першої п.1 ч.1 ст.45, п.3,5 ч.1 ст.49, Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Цікаво, а батьки 3 700 учнів навчальних закладів Заводського, Комунарського та Шевченківського районів знають, про те що чиновники Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради довірили годувати їх дітей підприємцю, який готує, зберігає та транспортує харчові продукти із порушенням санітарних норм?

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі