Посадові особи Департаменту капбудівництва Запорізької ОДА спільно з підрядником роздерибанили мільйон на будівництві гімназії

Посадові особи Департаменту капбудівництва Запорізької ОДА спільно з підрядником роздерибанили мільйон на будівництві гімназії

Ремонт Веселівської гімназії розпочався у 2018 році, за часів Костянтина Бриля, під час керування Віталія Туринка проєкт потрапив до Національної програми «Велике будівництво», сподіваємось, що Віталій Боговін у 2021 завершить реконструкцію гімназії.

Нагадаємо, за часів Бриля Департаментом капітального будівництва з ТОВ НВФ «Вогнетривавтоматикасервіс» було укладено договір на проведення капремонту Веселівської гімназії, під час будівництва було розкрадено понад 1 мільйон гривень, за даним фактом здійснюється досудове розслідування. Попри це у 2020 році після зміни очільника області, директора Департаменту та власника підрядної компанії сторони мають намір укласти ще один договір на проведення капремонту Веселівської гімназії, вартістю 4 мільйони гривень.

За результатами відкритих торгів капітальний ремонт будівлі КЗ Веселівської районної різнопрофільної гімназії Веселівської селищної ради, вартістю 4 мільйони гривень  буде проводити ТОВ НВФ «Вогнетривавтоматикасервіс».

За умовами тендерної документації підрядник повинен провести утеплення фасадів мінеральними плитами, утеплення укосів вікон та дверей, оновлення цоколю будівлі Веселівської районної різнопрофільної гімназії.

Це не перша у 2020 році спроба «віддати» підряд на ремонт Веселівської гімназії ТОВ НВФ «Вогнетривавтоматикасервіс». Так, у березні  Департаментом капітального будівництва вже проводився тендер з капітального ремонту будівлі КЗ Веселівської районної різнопрофільної гімназії, переможцем якого було визнано ТОВ НВФ «Вогнетривавтоматикасервіс», але у квітні торги були скасовані згідно з частиною першою статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі» у зв’язку з неможливістю усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель.

Ми спробували з’ясувати, чому Департамент капітального будівництва так наполегливо намагається віддати ТОВ НВФ «Вогнетривавтоматикасервіс» капремонт гімназії. За даними електронної системи «Прозоро» ми з’ясували, що капремонт Веселивської гімназії вже проводився, так в літку 2018 року Департаментом капітального будівництва Запорізької ОДА було проведено процедуру відкритих торгів щодо проведення капітального ремонту будівлі КЗ «Веселівська районна різнопрофільна гімназія Веселівської селищної ради, вартістю 8 800 000 гривень.

Даний тендер привернув увагу правоохоронців. Так, за інформацією Мелітопольського МВ УСБУ в Запорізькій області  посадовими особами Департаменту капітального будівництва Запорізької обласної державної адміністрації за попередньою змовою з ТОВ НВФ «Вогнетривавтоматикасервіс»,  шляхом зловживання службовим становищем, здійснена розтрата бюджетних коштів виділених на виконання робіт по об`єкту КЗ «Веселівська районна різнопрофільна гімназія» Веселівської селищної ради Запорізької області.

Вказане правопорушення 11.01.2019 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019081280000002 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Також, у Господарському суді Запорізької області розглядалась справа № 908/3433/19 за зверненням Департаменту капітального будівництва Запорізької обласної державної адміністрації з позовом до ТОВ науково-виробничої фірми «Вогнетривавтоматикасервіс» про стягнення 1 335 000 грн заборгованості.

Підставою для звернення з позовом до суду позивачем зазначено невиконання відповідачем зобов`язань щодо своєчасного використання авансу у розмірі 1 335 000 грн у термін до 07.11.2019 р., який було йому перераховано для придбання матеріалів, конструкцій та виробів для капітального ремонту будівлі КЗ Веселівської районної різнопрофільної гімназії в рамках договору про закупівлю робіт за державні кошти №03-В від 06.09.2018.

У січні 2020 року позовну заяву у зв’язку з несплатою судового збору повернуто заявнику без розгляду.

Як ми бачимо, задокументовані правоохоронцями факти розтрати бюджетних коштів, виділених на виконання робіт по об`єкту КЗ «Веселівська районна різнопрофільна гімназія», вчинені посадовими особами ТОВ НВФ «Вогнетривавтоматикасервіс», а також наявність заборгованості перед Департаментом у сумі 1 335 000 грн не заважають підписати з ТОВ НВФ «Вогнетривавтоматикасервіс» договір на проведення повторного капремонту гімназії.

Завдяки протиправній діяльності  посадових осіб Департаменту капітального будівництва та ТОВ НВФ «Вогнетривавтоматикасервіс» вартість капітального ремонту Веселівської гімназії з 8,8 мільйона гривень збільшилась на 50% і складає 12,8 млн грн, строк виконання робіт з грудня 2018 продовжений до січня 2021 р..

Так, Віталію Боговіну необхідно вирішити доцільність перебування на посаді раніше засудженого директора департаменту капітального будівництва Віктора Яроша для якого звично працювати з криміналом.

У квітні 2018 року перед початком робіт Веселівська гімназія мала такий вигляд:

У грудні 2019 р. ремонт продовжується, не завершено навіть одне крило будівлі:

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі