Посадовці на Запоріжжі відшкодували 0,5 млн. грн. агрофірмі, яка наступного дня збанкрутувала

Посадовці на Запоріжжі відшкодували 0,5 млн. грн. агрофірмі, яка наступного дня збанкрутувала

Враховуючи велику кількість звернень, які надійшли на адресу редакції від аграріїв нашої області після публікації про фінансову підтримку заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів, ми вирішили продовжити цикл публікацій на цю тему.

Нагадаємо, 22 лютого вийшла стаття «Понад 12,5 млн гривень компенсації по кредитах отримали від держави запорізькі фермери» та 27 лютого публікація «Понад 5,3 млн гривень компенсації по кредитах отримали агропідприємства екс-регіоналів на Запоріжжі», в яких ми розповіли про цікаві результати визначення переможців конкурсу та розподілу державних коштів.

Тож, пропонуємо ще раз переглянути та проаналізувати результати роботи конкурсної комісії з визначення суб’єктів господарювання агропромислового комплексу для надання фінансової підтримки через механізм здешевлення кредитів.

За рахунок коштів державного бюджету у 2018 році компенсації відсоткової ставки за залученими кредитами отримали в Запорізькій області 30 підприємств, від яких надійшло 50 заявок. З них 19 підприємств – з чистим доходом до 20 млн. грн., загальна сума компенсації  - 5 488 203 грн., 11 - інші підприємства, сума компенсації – 6 924 019 грн., загальна сума виділених коштів 12 412 222 грн.

Одразу виникає перше запитання: чому повністю проігноровані потреби фермерів Бердянського, Більмацького, Великобілозерського, Веселівського, Михайлівського, Приазовського, Розівського та Якимівського районів?  Аграрії зазначених районів у 2018 році не отримали жодної копійки фінансової підтримки, яка надається шляхом здешевлення кредитів від держави.

Можливо, у зазначених районах немає фермерських господарств, чи місцеві аграрії не беруть кредити, чи не потребують допомоги від держави? Чи, можливо, просто не змогли зацікавити посадовців Запорізької облдержадміністрації?

Друге питання: Чому 4 557 309 грн. – тобто 37% від загальної суми – відділи в одні руки? Родині Коростельових, якій належать ТОВ «Преображенське», ТОВ «Новий Заповіт» та ТОВ «Основа-Агро+», була надана компенсація за нараховані і сплачені у поточному році відсотки за користування аж по 11 кредитам. І це при тому, що загалом в області виплачено компенсацію лише по 50 кредитам.

Питання третє: чи будуть повернуті бюджетні кошти у сумі 506 766 грн., які були виділені на компенсацію по кредиту для ТОВ «Основа-Агро+»? Вказане підприємство на наступний день після останньої дати подання документів на розгляд конкурсної комісії, а саме 29 листопада 2018 року розпочало процедуру банкротства. Отже, під час розгляду документів їй повинні були відмовити:

У пункті 5 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. № 300 вказані питання чітко прописані:

І на додачу, із розмови з аграріями нам стало відомо, що розмір «подяки», або іншою мовою «відкату», який озвучували посадовці бажаючим стати переможцем у 2018 році, складав 10 % від розміру компенсації. Прості арифметичні дії підказують нам, що до кишені держслужбовців в такий спосіб могли потрапити понад 1,2 млн. грн.

Далі буде.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.


 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі