Посягання влади на корупційну привабливість Нацпарку «Великий Луг»

Посягання влади на корупційну привабливість Нацпарку «Великий Луг»

Василівська районна державна адміністрація вирішила втрутитись в природоохоронну та господарську діяльність Національного природного парку «Великий Луг».

За вихідним номером № 01-26/1147 від 14.11.2019 року на адресу НПП «Великий Луг» надійшов лист за підписом заступника голови Василівської РДА Василя Зайцева.

Пан Зайцев зазначає, що згідно зі зверненням до Василівської районної державної адміністрації ГО «Громадський контроль риболовної промисловості» від 22.10.2019 року № 42, стосовно перевірки щодо наявності межових охоронних знаків території природно-заповідного фонду НПП «Великий Луг» на водній акваторії Каховського водосховища, просить надати кандидатуру представника НПП «Великий Луг» для включення до складу комісії за участю представників Василівської районної адміністрації і ГО «Громадський контроль риболовної промисловості» та проведення відповідного обстеження.  

Це означає, що Василівська РДА під прикриттям звернення активістів «Громадський контроль риболовної промисловості» вирішила провести комісійну перевірку Національного парку та здійснити обстеження охоронюваної законом території щодо пошуку, ймовірно, зниклих межових охоронних знаків на території природно-заповідного фонду НПП «Великий Луг» на водній акваторії Каховського водосховища.

Справжня причина занепокоєності станом справ Нацпарку зі сторони Василівської РДА та особисто паном Зайцевим?

По-перше, Василівська РДА взагалі не має ні якого юридичного, господарського та адміністративного відношення до Нацпарку, який є окремою юридичною установою Мінекоенерго, яке входить до складу Кабінету Міністрів України. Нацпарк не підпорядковується та не є підзвітним Василівській РДА.

По-друге, за час існування Нацпарку Василівська РДА не виділила жодної копійки на утримання та розвиток унікального заповідного комплексу, не надала жодної іншої допомоги, та, навіть, за весь час не поцікавилась про стан справ в діяльності установи.

По-третє, згідно з Законом України «Про місцеві державні адміністрації», районні держадміністрації взагалі не мають права здійснювати перевірки суб’єктів господарської діяльності на предмет наявності чи відсутності того чи іншого майна, в тому числі межових охоронних знаків.

Крім того, ст. 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Чому ж Василівська РДА зухвало вирішила порушити Конституцію України та Закон?

Факт намагання посадовцями райдержадміністрації провести перевірку Нацпарку є грубим порушенням двох законів про «Місцеві державні адміністрації» та «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Достовірно не відомо, але з великою долею вірогідності можемо припустити, що така цікавість викликана великою корупційною привабливістю природоохоронної території водної акваторії Каховського водосховища.

Нагадаємо, що Тамара Йосипенко вже піддавалась репресіям з боку правоохоронців, Костянтина Бриля та його посіпак, які були викликані саме принциповою позицією Тамари Дмитрівни щодо недопущення браконьєрства в заповідній зоні.

Чи спробує нова влада встановити корупційний контроль над акваторією Каховського водосховища та запустити туди своїх браконьєрів, покаже час. Також, нагадаємо пану Зайцеву, а разом з тим Віталію Туринку, що згідно з законом, заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом — Василівська РДА не є суб’єктом, який має право здійснювати перевірку Нацпарку.

Якщо ж посадовців Василівської РДА і справді хвилює питання наявності межових охоронних знаків території природно-заповідного фонду НПП «Великий Луг» на водній акваторії Каховського водосховища, то вони мають право направити про це відповідний запит та отримати ґрунтовну кваліфіковану відповідь на неї.

Керівник Нацпарку Тамара Йосипенко пояснила нашим журналістам, що на сьогодні існує проблема, втім її вирішення вартує надто дорого:

«Дійсно, серед інших, є проблема з розташуванням межових охоронних знаків території природно-заповідного фонду НПП «Великий Луг» на водній акваторії Каховського водосховища, але її вирішення передбачає залучення фахових технологів-водолазів, спеціального обладнання та плавзасобів. Такі роботи обійдуться Нацпарку близько одного мільйона гривень».

Якщо Василівська РДА і справді налаштована розв'язувати цю проблему, пропонуємо не імітувати занепокоєність, а вжити дієвих заходів щодо якнайшвидшого виділення мільйону гривень на проведення ремонтних робіт з районного чи обласного бюджету та нарешті, спільно з обласною владою долучитись до повноцінного розвитку заповідних територій.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі