Потужність атомних електростанцій впала до історичного мінімуму: серед них Запорізька АЕС

Потужність атомних електростанцій впала до історичного мінімуму: серед них Запорізька АЕС

Державні обмеження для атомних електростанцій дались в знаки, наразі обсяги вироблення електроенергії електростанціями впали до історичного мінімуму. Про це заявив тимчасовий виконувач обов’язків очільника Енергоатому Петро Котін.

За словами посадовця наразі АЕС виробляють 6630 МВт з 9490 наявних.

«Навряд чи це сприятиме розв'язанню фінансових проблем компанії та стабільності енергетичного ринку країни», — зазначає Котін.

Також він зазначає, що раніше на станціях ніколи не відкладали ремонти енергоблоків і не використовували це як нагоду «підвищити безпеку».

«Усі заходи щодо безпеки розписані покроково і зазвичай для їх реалізації не треба ані зупиняти енергоблоки, ані виводити їх в резерв. Зараз ми можемо виконати абсолютно усі детально регламентовані дії з підвищення безпеки до 2023 року. Головне — щоб компанію не заганяли у борги, а у нас була можливість заробляти і закривати усі угоди з нашими підрядниками», — сказав очільник Енергоатому.

Нагадаємо, атомні енергоблоки переводять у холодний резерв, виводять на «планові» ремонти та загалом знижують свою потужність, для того, щоб Україна перестала виробляти дешеву електрику від АЕС, на користь приватних монополістів альтернативної та теплової енергії, це так звана «зелена» енергія та теплова, й та - й інша належить одному власнику - Ринату Ахметову. Невже влада нової формації теж стала маріонетками у руках «великих дядь»? Натомість керівництво Міненерго запропонувало на українських АЕС майнити крипто валюту.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі