Запорізька атомна електростанція вивела у резерв черговий блок

Запорізька атомна електростанція вивела у резерв черговий блок

Через знижений попит на електроенергію компанія «Енергоатом», під контролем якої знаходиться 4 АЕС в країні, все більш поринає у кризу. Енергетичні блоки виводять у резерв через що найбільше страждає Запорізька АЕС.

Сьогодні, 3 червня на станції відключили енергоблок №6, два дні тому у резерв виведено №1 енергоблок. Про це повідомляє пресслужба ЗАЕС.

Так відомо, що 1 червня зв’язку з балансовими обмеженнями в енергосистемі, енергоблок №1 Запорізької АЕС, згідно з регламентними процедурами, розвантажено, відключено від мережі та виведено в резерв. Сьогодні, 3 червня, вночі, об 02 годині було відключено енергоблок №6.

Хоча раніше передбачалось, що на АЕС у резерв виведуть другий енергоблок з 21.04.20 по 30.06.20 та шостий блок, проте терміни виведення зазначались з 10 червня на 98 діб.

На цей час в роботі перебувають 2 енергоблоки: №2 та №3 Запорізької АЕС. Сумарна потужність генераторів становить 2 000 МВт. На енергоблоці №4 йде 34 доба планового капітального ремонту, на енергоблоці №5 - 49 доба планового середнього ремонту.

 Зазначимо, що це історично низький показник для роботи ЗАЕС, враховуючи кількість блоків. Проте дешеву енергію можновладці пропонують засунути якомога далі, а дати «зелене» світло сонячній, вітровій та вугільній енергії. Зазначимо, що компанії, які займаються відповідним виготовленням, належать олігарху Рінату Ахметову.

Проблеми вітчизняної галузі красномовно розкрив в.о. глави «Енергоатому» Петро Котин в інтерв'ю виданню «Цензор.нет».

«Енергоатом - це основа української економіки, яка зараз проводить 57% всієї електроенергії України. Собівартість електроенергії на Запорізькій АЕС - 37 копійок за 1 кіловат / годину. На Хмельницькій станції у нас собівартість трохи більше - 64 копійки за 1 кіловат / годину. В середньому НАЕК продає електроенергію на енергоринку за ціною 65-70 копійок. Наприклад, собівартість електроенергії на теплоелектростанції приблизно по 1,20 грн, І дешевше продавати вони не можуть. Зелена, сонячна електроенергія продається до 5 грн за 1 кіловат / годину., - зазначає Петро Котин.

Суть проблеми в Енергоатомі він схарактеризувати лаконічно, проте змістовно:

«Парадокс - ми виробляємо електроенергію приблизно в 8 разів дешевше зелених електростанцій, які зараз знаходяться в приватних руках, вони нарощують додаткові потужності, і їм платять в першу чергу. Неплатежі катастрофічні - Енергоатом в боргах, а приватні компанії отримують прибуток, хіба це державний підхід? І ця ситуація розвивалася останні три місяці, з січня 2020 року, коли вона була ще більш-менш благополучною, і до березня, коли все почало стрімко падати ».

Міненерго натомість запропонувало вихід із ситуації – майнити криптовалюту на АЕС. Тож до чого може призвести така нова політика передбачити складно, залишається тільки чекати.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі