Правда про суддівські зарплати: понад 100 тис. в місяць отримує запорізьке "верховенство права"

Правда про суддівські зарплати: понад 100 тис. в місяць отримує запорізьке 'верховенство права'

Володимир Зеленський обмежив заробітну плату на рівні 47 тисяч гривень лише на словах, у Запоріжжі судді продовжують отримувати понад 100 тисяч гривень.

Пам’ятаєте, 10 квітня Президент України Володимир Зеленський заявив про те, що з 1 квітня заробітна плата держслужбовців не перевищує 47 тисяч.

«Затягнути пояси повинні всі державні службовці. Вже з квітня, незалежно від рангу і посади, їх зарплата не перевищує 47 тис. грн. Це стосується всіх: суддів, народних депутатів, прокурорів, працівників Нацбанку України, ЦВК і багатьох інших чиновників. Такі ж обмеження стосуються і членів спостережних рад. Мільйонні зарплати і премії пішли в минуле», - повідомив Зеленський у відеозверненні до українців.

У свою чергу судді назвали рішення про внесення змін до держбюджету, що передбачають зменшення зарплат для службових і посадових осіб бюджетних установ, до кінця карантину неконституційним. Про це йдеться у висновку Вищої ради правосуддя.

Рада вважає, що зміни до бюджету у частині зниження суддівської винагороди «не відповідають принципу верховенства права». «Розмір винагороди судді встановлюється законом про судоустрій та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами, а фінансова складова є невід’ємною частиною забезпечення незалежного судочинства», — йдеться у висновку.

Ми промоніторили реєстр НАЗК та з’ясували, що окремі судді Запорізької області у квітні отримали заробітну плату в розмірі понад 100 000 гривень:

  • суддя Вільнянського районного суду Андрій Кофанов 29 квітня задекларував отримання 429 111 гривень заробітної плати;
  • суддя Запорізького апеляційного суду В’ячеслав Білоконев за квітень заробив 258 427 гривень;
  • Юрій Гріпас на посаді судді Запорізького апеляційного суду у квітні  отримав 173 285 гривень заробітної плати;
  • голова Запорізького апеляційного суду  Валерій Бєлка повідомив про отримання доходу у вигляді заробітної плати у розмірі 126 911 гривень;
  • суддя Запорізького апеляційного суду Марина Тютюник 29 квітня задекларувала дохід у розмірі 126 145 гривень;
  • суддя Господарського суду Запорізької області Ірина Давиденко отримала заробітну плату за квітень у розмірі 122 517 гривень;
  • суддя Запорізького апеляційного суду Ірина Кочеткова у квітні заробила 115 200 гривень.

Як бачимо популістські рішення, які приймають у Києві, не дуже охоче виконують на місцях, надто, коли мова йде про обмеження прав й свобод громадян.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі