Причиною запорізького смороду все ж таки є птахофабрика?

Причиною запорізького смороду все ж таки є птахофабрика?

Спеціалісти з питань технологічної безпеки і надзвичайних ситуацій виявили перевищення показників хімічних речовин у ґрунті  біля Відрадненської птахофабрики, які можуть впливати на неприємний запах в атмосферному повітрі Запоріжжя. Про це повідомляє сайт 061.

Екологи провели ревізію ґрунту біля Відрадненської птахофабрики, після останнього засіданні сесії, коли розглядали питання екологічної безпеки в Запоріжжі через різкий запах в декількох районах міста. Робоча група з питань технологічної безпеки та надзвичайних ситуацій проводила виїзні перевірки на декількох підприємствах Запоріжжя.

На птахофабриці показники перевищення гранично допустимих концентрацій в ґрунті по азоту  - 1,5 раза, по сірководню — в 30 разів, та у 100 разів від норми перевищував — сульфат. Йдеться про концентрацію показників з того поля, де вже були розсипані добрива і де нібито екологи та відчули неприємний запах.

«Ми проводили в цей же період часу планову перевірку природоохоронного законодавства. Виїжджали ми туди не по запаху або скаргами людей, а з перевіркою виконання приписи. За результатами перевірки з'ясувалося, що вони не усунули раніше виявлені порушення по спецкористування. Саме виходячи з цього ми і подавали на них до суду з вимогою призупинити діяльність підприємства до отримання дозволу. Це нормальна стандартна процедура. По дорозі до птахофабриці в 7-8 кілометрах від Запоріжжя ми також відчули цей сильний запах. Ми взяли проби землі з поля, яке знаходиться поблизу. Ми проаналізували цей матеріал і дійсно знайшли перевищення по сірководню, азоту (нітрити) і по сульфату»,- прокоментував керівник обласної екологічної інспекції - Павло Буланович.

Виходить, що за версією комісії міської ради таким джерелом є гноєсховище ПрАТ «Відрадненське», що розташоване поблизу сел. Але, Відрадне знаходиться на відстані близько 20 км від Запоріжжя.

Провівши журналістське розслідування видання "Факти Запоріжжя" встановило, що міська рада нахабно ввела в оману тисячі мешканців Хортицького району, вона ще примудрилася зняти з себе відповідальність за подальше масове отруєння мешканців міста.

Враховуючи, що ПрАТ «Відрадненське» знаходиться поза територією адміністративних меж міста, Запорізька міська рада дружньо вирішила, що тепер це є зоною відповідальності виключно Запорізької обласної адміністрації. Про це читайте більше тут.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі