Пристрасть до забудов у Запоріжжі зачахла: чого так і не вдалося звести?

Пристрасть до забудов у Запоріжжі зачахла: чого так і не вдалося звести?

Останнім часом у Запоріжжі з’являється все більше нових об’єктів: чи то житлові будинки, чи то спортивні комплекси, чи то торгові центри.  Разом з тим, бачимо як на наших очах модернізуються будівлі. Але поруч з цим є спорудження, які  не змінюються роками: одні почали будувати, але до завершення ще так далеко; інші – далі розробки проекту справа не дійшла.

Та все ж хочемо розповісти про частину споруд, котрі так і не були зведені.

1. «Перлина Дніпра»:

Усі містяни, проїжджаючи Набережною магістраллю, звертають увагу на ділянку землі (по вул. Лермонтова), розмежовану парканом.  Наприкінці вересня далекого 2009 року київська компанія «Адама» спільно з місцевою групою компаній «Арсенал» планували розпочати будівництво нового житлового мікрорайону «Перлина Дніпра». На території у 9,5 гектарів планувалось побудувати: 

  • 13 житлових будинків висотою 13-25 поверхів (2 тис. квартир);
  • Дитячий садок;
  • Соціально-торгівельний комплекс;
  • Наземний та підземний паркінг;
  • Спортивний комплекс;
  • 1,7 га парку.

Житловий комплекс мав всі шанси стати окрасою міста. На жаль, минуло 10 років, а на місці той самий паркан.

2. Торговельно-розважальний комплекс «Порт city»:

У Південному мікрорайоні планували побудувати найбільший в Запоріжжі ТРЦ. Проєкт дуже масштабний:  загальна площа 117 тис. кв.м., з яких - 53 тис. кв.м. це магазини, ковзанка, ресторани, дитячі розважальні центри, кінотеатр.  Планувалось завершити будівництво у 2009 році.

 

3. Торговельно-розважальний комплекс «Караван»:

Так, у 2010 році планувалось відкриття цього ТРЦ.  Землю під будівництво виділили ще у 2004 році. Однак, через перешкоди, у вигляді  скель на території, довго коригували проект. Він передбачав магазин у вигляді каскаду на три рівні. У самому ТРЦ планувались бутики, кафе, фаст-фуди, ковзанку, кінотеатр, боулінг, картинг та дитячі ігрові зони. На жаль, сьогодні територія перетворюється на занедбаний чагарник.

4. Найбільший православний храм Запоріжжя:

На проспекті Соборному, навпроти готелю «Дніпро», планувалось зведення Свято-Володимирівського православного храму. Сьогодні на цьому місці лише мініатюрна капличка.

5.  Житловий комплекс «Зірковий» у Бородинському мікрорайоні:

Далекого 2006 року будівельна компанія «Константа» планувала побудувати сучасний житловий комплекс.  Передбачалось 16 поверхів, паркінг на 50 автомобілів, магазини, кафе, бар, аптека, спортивний центр, салон краси, SPA-салон. Двісті сімей вклали власні кошти у зведення будинку. Та, будівництво заморозили, компанія визнана банкрутом.

Необхідно зауважити, що основним фактором, який вплинув на будівництво у Запоріжжі – криза 2008 року. Тому частина проектів не знайшли свого інвестора. Деякі ідеї, такі як реконструкція площі Фестивальної (будівництво під площею ТРЦ), будівництво аквапарку у місті, масштабна реконструкція Дубового гаю – залишились лише амбітною «фантазією».

Сьогодні у нашому місті багато недобудованих, або занедбаних об’єктів. Вони псують загальний вигляд міста, а головне створюють небезпеку для оточення. Залишається лише сподіватись, що у майбутньому ситуація зміниться.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі